Powiat

sobota 14 lutego 2015 13:23:51

CBA w gminie BochniaCBA w gminie Bochnia

Od kilku dni trwa kontrola Centralnego Biura Śledczego w Urzędzie Gminy Bochnia. Jak się dowiedzieliśmy sprawa może mieć związek z audytem urzędu, jaki został zarządzony po wyborach, w których Jerzego Lysego zastąpił na tym stanowisku Marek Bzdek.

Zapytany przez nas o powody kontroli wójt Bzdek nie chciał się wypowiadać, jednak nie zaprzeczył, że taka kontrola ma miejsce. Nieoficjalnie sprawa może dotyczyć kilku dziedzin – nieruchomości, finansów lub zatrudnienia. Powody poznany zapewne niebawem.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

do Polaka

2015-02-14 13:40:04
Napisałeś na konkurencyjnym portalu: "Po drugie niech ci którzy przypisują ta wizytę obecnemu wójtowi przez chwilę się zastanowią. On jest na stanowisku dopiero od połowy grudnia. Jakież by musiał napisać zgłoszenie żeby CBA już prowadziło otwarcie śledztwo?" Masz teraz odpowiedz. Wystosowano oficjalne pismo z podpisem pewnie wójta więc CBA z urzedu musi zweryfikować pewne sprawy co nie oznacza tak naprawdę nic,puszczenie tego w eter może sugerować odwrócenie uwagi np od naborów w gminie Bochnia szczególnie że zakres rzuconych oskarżeń jest bardzo szeroki- może coś chwyci.... swoją drogą jak wójt tak zaczyna swoją kadencję to jak ją skończy...?
bezrobotny

2015-02-14 13:43:29
podoba mi się to: Nieoficjalnie sprawa może dotyczyć kilku dziedzin – nieruchomości, finansów lub zatrudnienia - szczególnie zatrudnienie :-) no to zobaczymy czy w ogłoszonych naborach zwycięży Pan Korta i Zając, bo jak tak to CBA też to musi sprawdzić :-)
olo

2015-02-14 13:45:19
CBA nie prowadzi żadnego śledztwa, "Nie jest to postępowanie kontrolne" jak sama stwierdza
Luciola

2015-02-14 13:51:38
zastanowiam sie jak Bzdek chce funkcjonować jako wójt skoro nasyła na swój urząd CBA, zapomina że on też będzie rządził cztery lata, no chyba że liczy na maksymalne dwa... zresztą jak ten audyt robiła Pani LW która ma być nowym audytorem w gminie (była pracownica starostwa) to można go wyrzucić na śmietnik,w starostwie już to przerabiali, sposób działania tej osoby najpierw oczernić a póniej chorobowe... no ale szef był zadowolony chociaż nie miał nawet podpisu tej Pani na oskarżeniach.... i każdą sprawe w sądzie czy prokuraturze przegrywał... Pan Biernat wie o tym bardzo dobrze....
Wizygot

2015-02-14 14:29:49
W konkurencyjnych sztabach wyborczych wiadomo było jeszcze przed wyborami, że nowy wójt będzie musiał zrobić audyt na samym wstępie. No i pewnie pan Bzdek wdepnął w jakieś g...no, które mu Lysy zostawił. Nowy wójt musi niestety posprzątać w interesie nas wszystkich, a przede wszystkim we własnym. Jak Lysy szanował prawo poznać było po rozprawie z nieposłusznymi sołtysami, po wydzieraniu opłaty partycypacyjnej, po niepłaceniu wykonawcom czy nauczycielom, po kłamstwach na zebraniach wiejskich.
Polak

2015-02-14 16:10:39
Ponieważ zostałem wywołany do tablicy to czuję się w obowiązku odpowiedzieć. W powyższym artykule pada sformułowanie "może mieć związek". Nie rozumiem więc dlaczego ktoś ( "do Polaka" ) uznał to za pewnik. Jeżeli tak się okaże to będę bardzo ciekaw co takiego znalazło się w takim zgłoszeniu że CBA zareagowało - jak na swoje standardy - błyskawicznie. Zdania jednak nie zmieniam a ponieważ powołano się na mój wpis w innym portalu to również fragmenty z tego wpisu przytoczę: "Po pierwsze nikt do tej pory nie powiedział że wizyta CBA dotyczy osoby pana Lysego. A jego obrońcy, czy też on sam, po prostu się gotują. Czyżby w myśl zasady na złodzieju czapka gore? Sugeruję więc - obrońcom p. Lysego spokojnie poczekać, czy jest powód do działań obronnych (i sens), a nam wszystkim wstrzymać się z osądem do czasu pojawienia się konkretów w tej sprawie. A tak wogóle to wszystkim życzę miłego, słonecznego weekendu."
puk puk

2015-02-14 18:42:13
Facet gada sam ze sobą...
doktor

2015-02-14 21:50:03
Na fundację im.dr Trzaski Wilkonskiej tez pajakowi ludzie pisali donosy. Teraz gdy okazało sie ze fundacja działa zgodnie z prawem , nie ma kto przeprosić za tytuły w stylu : co fundacja robi z pieniędzmi. Odpowiedz byla prosta - fundacja dała ponad 300 tys zł na szpital(!) ale nie chciała dawać pieniędzy gdy w szpitalu Kycia zatrudnił politycznych darmozjadow.
do puk puk

2015-02-14 22:12:38
puknij sie w czółko.
do Doktor

2015-02-15 00:18:34
jest wiele fundacji na swiecie ale nie wszystkie maja na celu pomoc wiele razy pod fundacja kryja sie z gola inne cele i w naszym miescie tez tak bedzie a moze juz jest... co to za fundacja co mysli o politycznych a j nie o chorych zwykle gierki i machlojki i zmien Nick doktor bo to odraza dla prawdziwego doktora
bochniak do dodoktora

2015-02-15 11:54:07
Nie jestes anonimowy i chyba będziesz mieć kłopoty. Wszystkie kontrole po donosach wyjaśniły ze fundacja działa wzorowo. Fundacja miała prawo wstrzymać dotacje jezeli w szpitalu są patologie z zatrudnianiem polityka- rolnika Szumanskiego . Mechanizm donosu jest ten sam: najpierw donos i kubeł pomyj w mediach a potem małym drukiem wyjaśnienie ze wszystko jest OK. W UG jest tak samo.
do bochniak

2015-02-15 14:09:59
nie obrazaj ludzi jak masz cos do rolnikow to kup bilet w jedna strone i jedz do Paryza i czytaj z uwaga to sie dowiesz ze w naszym miescie i nie tylko fundacje powstaja jak grzyby po deszczu wyciagnij wnioski ze tez nie jestes anonimowy i oczerniasz UG i dyrektora szpitala i jeszcze wylewasz kubel pomyj na tego pana i jego rodzine podajac nazwisko co lepiej ci teraz zwykle chamstwo i tyle
cba?

2015-02-16 18:22:19
CBA czy CBŚ???
biegły

2015-02-17 17:34:26
Chamstwo a zarazem choroba byłego wójta. Tyllko on sam ze sobą na tym forum gada.
Siwy

2015-02-18 12:51:35
Biegły - może czas na kurację? W Kobierzynie fajne prochy dają. :)
do dobochniak

2015-02-21 12:02:07
dyrektor szpitala jest osobą publiczną !!!!!!!!!!!!!!!!!!! szpital to nie jego prywatny folwark, jest instytucją powiatową , publiczną. każdy podatnik jest oburzony tym że przez 2 lata kycia zatrudniał jakiegoś politycznego rozbitka zamiast przyjać na sor 2 lekarzy i 3 pielęgniarki !!!!!!!!!!!!! najpierw kycia wylał kubeł pomyj na fundację a teraz udaje niewiniątko. niech głośno powie czy i kto kazał mu pisać donosy. czy sam to wymyślił. fundacja dała szpitalowi ponad 300 tys zł w gotówce i sprzęcie. jakby miał trochę honoru to by się podał do dymisji !!!!!!!!!!! gdzie jest komisja zdrowia i starosta ???!!!!! specjalista od budownictwa inwentarskiego szumański podobno dalej pracuje w szpitalu !!!!! to są jakieś jaja !!!!!!
Do siewgo

2015-02-26 00:45:16
Skąd wiesz? Byłeś tam?
pytajnikiem

2015-03-15 00:42:42
Czy chodzi o to ze nowy wójt chce robić interesy z gminnym hotelem z jednym z przedsiębiorców na zasadzie zamiany. Pytanie dodatkowe - ile jest wart gminny budynek i działka a ile ten drugi budynek przy ul. Św. Marka i niewielka działka na której stoi.
Maciej Mrozowski

2015-03-16 22:55:58
Wartość działki wraz z hotelem, które to zakupił dla nas Jerzy Lysy jest dość prosta do ustalenia. Nieruchomość jest tyle warta co wartość działki pomniejszona o koszt wyburzenia ruiny oraz wywozu gruzu. To może być dość zbliżone do 0. Dodając do tego koszty utrzymania nieruchomość zaczyna do być dość kosztowna inwestycja w nieruchomość zafundowana gminie przez ówczesną Radę Gminy Bochnia oraz poprzedniego Wójta. Z tego też powodu każde rozwiązanie tego problemu będzie dobre. Trudno tą ruinę nazywać gminnym hotelem. Z określenia gminny hotel tylko gminny jest właściwym określeniem.
Do powyzej

2015-03-18 09:51:02
Poprzedni wójt liczył sie z kosztami. Kupił b.hotel przed powodzią a potem były ważniejsze zadania. Gdyby zamiast odbudowy dróg zabrał sie za remont budynku i przeniósł tam urząd gminy to byłby złym gospodarzem. A ty byś szalał na wszystkich forach internetowych.
A ja coś wiem

2015-03-18 09:54:17
A może CBA odwiedziło Bzdeka aby zapytać jak było z podsłuchem w Mechaniku gdy był tam dyrektorem ?
Maciej Mrozowski

2015-03-25 15:36:42
"Poprzedni wójt liczył sie z kosztami. Kupił b.hotel przed powodzią a potem były ważniejsze zadania. Gdyby zamiast odbudowy dróg zabrał sie za remont budynku i przeniósł tam urząd gminy to byłby złym gospodarzem." - Rzadko kiedy tak się uśmiałem. Kupił hotel przed powodzią, a potem biedactwu woda wszystko zabrała. Co za nieszczęście go spotkało. Kupując tą ruinę pokazał jak liczy się z kosztami. Dokładnie widać po skutku tego nabycia, jak liczył się z kosztami i możliwościami finansowymi gminy. Czy ktoś ma jeszcze jakiś żart tego typu w zanadrzu? Chętnie bym się jeszcze pośmiał.
kot do poprzednika

2015-03-30 10:13:45
trzeba być wyjątkowym draniem aby szydzić z powodzi która w gminie bochnia dotknęła ponad 3000 ludzi a gminie uszkodziła mienie o wartości połowy(!) rocznego budżetu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko wyjątkowy idiota lub zaślepiony nienawiścią człowiek może zdobywać się na szydercze komentarze.
REKLAMA