Powiat

wtorek 26 marca 2013 14:48:25

Brzeźnica: o kanalizacji na zebraniu wiejskimBrzeźnica: o kanalizacji na zebraniu wiejskim

Wczoraj, 25 marca w Brzeźnicy odbyło się zebranie wiejskie, poświęcone głównie podsumowaniu budowy kanalizacji w tej wsi. W swoim wystąpieniu wójt gminy Bochnia przypomniał, że wybudowano tu 17 km kanalizacji za 4  325  411 zł, przy czym wkład mieszkańców to 714 200 zł.

Umowę partycypacyjną z gminą podpisało 180 osób. Każda z nich wpłaciła gminie 4 200 zł. Wójt gorąco podziękował tym, którzy „byli z gminą” od samego początku i, jak się wyraził: nie widzieli a uwierzyli. Oczywiście, zaznaczył włodarz gminy, nie było obowiązku przystąpienia do umowy partycypacyjnej. Ale teraz każdy, kto zechce się do kanalizacji podłączyć, będzie musiał na własny koszt wystąpić o warunki techniczne takiego przyłącza, zlecić specjaliście wykonanie jego  projektu, dokonać inwentaryzacji powykonawczej, a na koniec – uiścić opłatę adiacencką (z której zwolnieni są udziałowcy inwestycji).

Wójt generalnie bardzo bronił swojej koncepcji budowy kanalizacji w gminie. Pozwoliła ona na podłączenie wszystkich gospodarstw na jednakowych zasadach, mimo, że jedni mieli np. tylko 5 m przyłącza a inni aż 150. Pieniądze po prostu „wrzucono do jednego worka”, a każdemu wybudowano przyłącze według jego potrzeb. „Gdyby nie to, powiedzmy sobie szczerze, wiele osób w życiu nie zdecydowałoby się na pokrycie kosztów samodzielnego przyłącza” – powiedział wójt. Metoda może nie jest doskonała, ale, według niego, zdaje egzamin.

Tymczasem inne zdanie ma nie tylko część mieszkańców Brzeżnicy, z dawnym sołtysem Wacławem Woźnickim na czele, ale też Regionalna Izba Obrachunkowa, która w protokole pokontrolnym gminy Bochnia wyraźnie mówi: „(…)Zawieranie umów w których uzależnia się możliwość podłączenia gospodarstwa domowego do kanalizacji od dokonania przez osobę fizyczną pełnej kwoty partycypacji w kosztach jej budowy narusza postanowienia art. 3 w związku z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, zgodnie z którym formą uczestniczenia właścicieli nieruchomości w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej jest wnoszenie opłat adiacenckich”.

Jak do tej pory gmina Bochnia naliczyła 7 opłat adiacenckich dla mieszkańców Brzeźnicy, którzy nie partycypowali w inwestycji kanalizacyjnej. Przypomnijmy, że są to opłaty od wzrostu wartości działki budowlanej w związku z uzbrojeniem jej w kanalizację. Dla wspomnianych 7 osób rzeczoznawca wynajęty przez gminę wyliczył opłaty w wysokości od przeszło 4 do 7 tys. zł, zależnie od wielkości działki. Brzeźniczanie doszli do wniosku, że przedstawiony im operat jest wykonany nieprawidłowo i zaskarżyli rzecz całą do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnowie. Jak się dowiadujemy, w ostatnich dniach SOK przyznał im rację.

Wacław Woźnicki i Mirosław Jawień, najaktywniejsi spośród oponentów wójta, a zarazem przyszli płatnicy opłat adiacenckich uważają, że opłaty te w rzeczywistości powinny być o wiele niższe niż jednostkowy udział w budowie kanalizacji w Brzeźnicy. Przytaczają przy tym przykłady z powiatu tarnowskiego, kiedy to w jednej wiosce ustalono, że przeciętna taka oplata od gospodarstwa będzie wynosiła 800 zł, a w innej – 1300 zł.

O sporze mieszkańców Brzeźnicy z gminą za pośrednictwem SOK będziemy jeszcze informować.

eb

Protokół pokontrolny RIO można przeczytać tutaj.

Zdjęcie pochodzi z www. Atlas Wsi Polskich

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiśniczanin

2013-03-26 18:08:13
Daj nam Boże takie uchybienia w gminie Nowy Wiśnicz. W gminie Bochnia to pikuś a nie usterki. Ciekawe jak RIO wyjaśni u starosty podwyżkę kosztów budowy Hali w Łapanowie o 800 tysięcy zł. Czy Czas też opublikuje ?
brzeźnicok

2013-03-26 18:18:15
ja płaciłem 3800 zł a nie 4200. cygaństwo czasu jest widoczne na kilometr. te wyższe stawki płacili ci co przystąpili do kanalizacji 4 lata po nas
do Udanego Brzeźnicoka

2013-03-26 19:04:39
Brzeźnicoki płacili najpierw 3800. A potem, w miarę "inflacji", 4200. I to na tym zebraniu zakomunikował wój. W sprawie kilometrowego cygaństwa zwróćcie się do niego.
do wiśniczanina

2013-03-26 19:08:19
Panie wiśniczaniń - pisz się pan górnicanin... (z Bochni)
wacka boli d...a

2013-03-26 19:19:16
wacka i jego kumpli boli d...a bo im gmina naliczyła opłatę adiacencką po 6 tysięcy. Głupia część wsi się cieszy.
zaboli d...a kogo innego

2013-03-26 20:06:50
Opłatę adiacencką naliczoną przez skorumpowaną gminę Samorządowe Kolegium Odwolawcze unieważniło. Okazało się, że "rzeczoznawca poszedł w politytykę".
kolo

2013-03-26 21:40:59
faktycznie jeżeli Kolegium obsr...o wójta to chyba już boli ?
witek

2013-03-26 21:58:03
renicste woznickiego boli i to bardzo ze w brzeznicy powstala kanalizacja pomimo jego "pomocy" , a boli go najbardziej to ze nie jest to sukces jego politycznego guru starosty pajaka
nick

2013-03-26 22:38:29
ja się tam w politykę nie bawię, ale ubolewam bardzo, że pan przewodniczący zebrania, nie dopilnował, by mikrofon trafiał też do osób, które chciały coś powiedzieć, albo nie udostępniono sprzętu szkolnego, czy też z domu ludowego do nagłośnienia, przynajmniej byłyby 2 albo więcej mikrofonów, tylko każdy zabierający głos mógłby dokończyć swoją myśl. I wyglądało to tak, że jeżeli wójtowi wypowiedź się nie podobała to zagłuszał :/ no i najbardziej śmieszne ustawione osoby, które niby miały przyspieszać zebranie i prosić o kontynuowanie tematów, zamiast dać wypowiedzieć się na tematy nie wygodne dla wójta, radnego i sołtysa...
do nicka

2013-03-26 23:18:00
Nicku , zawarłeś w swojej wypowiedzi całą prawdę i tylko prawdę . Słuszny był wniosek o wyłączenie mikrofonu , albo jak zauważyłeś , gdyby prowadzący zebranie był bardziej rozgarnięty , albo inaczej , gdyby miał odwagę to udostępniłby mikrofon każdemu . Tymczasem wójt starym sposobem " bulcy jak d...pa w mydlinach " , w momencie kiedy wypowiedź jakiegoś uczestnika zebranie mu nie odpowiada . Tym sposobem zagłusza mówiącego , aby go zmusić do coraz głośniejszej wypowiedzi , a potem oskarżyć go o to że się awanturuje . Szanse powinien mieć każdy równe .
mieszkaniec

2013-03-27 00:07:32
W zebraniu brało udział 100 mieszkanców, a Wy Wacek i 5 mieszkanców probowaliście zdominować zebranie robiąc zadymę. Każdy ma Was już w d..ie, bo tylko jatrzycie i chcecie zaistnieć, a tak naprawdę jesteście mierni i beznadziejni... żałośni w swoich gorzkich żalach, Wacek wystartuj jeszcze raz na radnego to zobaczysz jak cie ludzie "poważają". Śmiech na sali. Inteligencją i argumentami tez nie grzeszycie. Dajcie sobie siana! Żenua, panowie...
Dyzio

2013-03-27 10:04:46
Apropo sprzętu nagłaśniającego to sumiennie za wójtem nosi go Pan zastępca - właściwy człowiek na właściwym miejscu- Pan radny jest od podstawiania kolejnych porcji paluszków które wójt głośno i obficie konsumuje podczas zebrań- nie wiem czy to nie objaw chorobliwej nerwowości.
ale głupoty piszecie

2013-03-27 10:13:23
Taka prawda ze Pan Woznicki miał racje i dobrze mowił wraz z innymi osobami bioracych czynny udział w zebraniu ale jak widac zebranie było ustawione czemu jak było jakies nie dogodne pytanie albo wojt gadal glosniej albo wstawała corka radnego zeby isc dalej i nie zadawac pytan bo wiedziała ze one sa nie dogodne dla wojta widac jak to było ustawione tak samo jak Pan Łacki ktory gdy jeden z mieszkancow zwrocił sie o droge dojazdowa do swojej posesji radny powiedział czyli Łacki ze nie jest ona tam potrzebna widac jak stawia sie za wojtem to samo nasz sołtys kochany zamiast pomagac wsi to on by jeszcze du..pe podtarł wojtowi bo tak samo inicjował o zadawanie innych pytan i rowniez nie napisał kto zwoluje zebranie zeby nie było wiadome ze wojt bedzie a wiec stwierdzam ze Pan Łącki Pan Mozdzen i Wojt sa Sb warci Dziekujemy bardzo Tym ktorzy na nich głosowali BRAWO !!! Teraz macie tego efekty
mieszkaniec

2013-03-27 10:46:57
Wójt chce budować remizę, a strażacy znów będą wymieniali się marynarkami czuwając pod grobem w kościele bo swoich nie mają - gdzie tu jest logika?
mieszkaniec

2013-03-27 12:23:58
Jak nie wiesz jak jest to przyjdz i zobacz bo marynarki sa a po 2 jak sie wymieniaja to z Łazami bo dobyło do nich duzo młodych ochotnikow tak jak i unas i w łazach nie maja takiej ilosci chodz w tamtym roku juz duzo osob miało a z brzeznicy kazdy ma dla Sb osobna i nie trzeba sie zamieniac przed warta jak nie wiesz to nie pisz takich głupot i przyjdz zobacz i wtedy gadaj
do mieszkanca

2013-03-27 12:27:55
A co maja marynarki wspolnego z remiza wez sie chłopie zastanow co piszesz jak chcesz sb pobojcyc to idz na jarmark
do mieszkanca

2013-03-27 12:31:43
Dokładnie co maja marynarki z remiza wspolnego nie wiesz jaki jest stan marynarek to sie nie odzywaj bo gowno widziałes a gadasz takie głupoty a jak mało to prosze bardzo moze PAn dokupic nikt sie nie zgniewa
fakt

2013-03-27 15:41:15
Dobrze że marynarki są. Ale w trampkach na akcje państwowa straż Was ochotniki nie puści.Mimo waszej dobrej woli.
brzeżnicok

2013-03-27 17:08:27
to bardzo dobrze że macie do akcji trampki . ja żonie trampki tylko na zime kupuje
po fakcie

2013-03-27 17:10:40
Nie rozumiem takiej naiwności ludzi. Każdy wie jaki stosunek mają mieszkańcy Brzeźnicy do wójta. Popierają go tylko Ci co mają w tym interes, np. jest ich pracodawcą. Obietnice o sali gimnastycznej w Brzeźnicy słyszałem już 10 lat temu, teraz wójt obiecuję remizę. Jestem jak najbardziej za tym, żeby ta remiza była. Ale muszę powiedzieć, że jestem realistą i wiem, że ta remiza za kadencji Lysego nie powstanie.
Ło matko!!

2013-03-27 17:55:36
trzydzieści cztery zarzuty rio, w tym niektore powtarzane od lat!! jak ta gmina jeszcze stoi??
sabat

2013-03-27 18:16:40
Nigdy Lysy nie miał w Brzeźnicy poparcia. A Pan radny - nieporadny jest ustawiony przez wójta, sam wójt nakłaniał go do kandydatury. I takie są układy. Nikt się nie sprzeciwi pracodawcy w roli którego jest Lysy. Nawet w takim małych samorządach widać jak to wszystko jest skorumpowane.
olka

2013-03-27 19:09:45
Kto to taki?
strażak z gminy

2013-03-27 19:16:25
ja bym im g...o budował a nie remizę . podobno wójt się prosił na zebraniu żeby się zgodzili na lokalizację na gminnej działce koło oczyszczalni. skandal. powinien im dać kasę i niech kupią 1 mundur i 1 koszulę żeby nie narzekali i żadnych inwestycji przez 10 lat. niech najpierw zrobią porządek z alkoholikiem.
stah

2013-03-27 19:23:48
Wójt to dobry gracz ale ma słabych pionków.
Krzysiek

2013-03-27 22:13:18
wójt faktycznie przesadził narzucając takie wysokie opłaty za kanalizację. wcale się nie dziwie, że ludzie się buntują jak niektórym wybudował ją za darmo na czyjś koszt.
do "strażak z gminy"

2013-03-27 22:39:59
ok zgodzę się, że ludzie są przeciwni lokalizacji, ale tylko dlatego, że się boją bo wiedzą jak w gminie jest, będzie tam dzierżawa i to nie z gminy tylko z zakładu wodociągów i kanalizacji, a jak coś komuś odwali, to będą pieniądze utopione w błoto i remizy nie będzie... ale najbardziej wypowiadają się Ci co najmniej wiedzą!!! a Ty jak już mówisz że jesteś strażakiem, to podejrzewam, że raczej zawodowym i to jeszcze z rady Gminy Bochnia, że tak piszesz o równych sobie, albo i nie równych, bo my swoją pracę wykonujemy za darmo, z resztą prędzej można się dogadać ze strażakami z obcych gmin niż z lizod*pcami wójta i straż zamiast jako jedna brać się razem trzymać, to jest rozwalona...
.

2013-03-28 08:51:22
Słabą reprezentację ma straż w Brzeźnicy już nie wspomnę o poprzedniej kadencję...
mono

2013-03-28 11:19:44
słaba kadencja to zobacz najpierw ile jest zrobione za tej kadencji ile sprzętu nowego pompa agregat samochód węże buty stroje bojowe radia mundury hełmy wyjśćiowe halabardy sztandar piła spalinowa i wiele innych drobnych przedmiotów jak łopaty sikiery a więc jak nie wiesz jak jest to nie gadaj głupot
do momo

2013-03-28 11:31:40
masz racje ten nowy samochód który straż otrzymała ma tylko 25 lat
do "do momo"

2013-03-28 13:01:18
nie 25 lat, ale 14, nie jest nowym samochodem, ale przynajmniej jeździ!!! a nie co poprzedni żuk... A po drugie OSP Brzeźnica nie czekała aż wójt zakupi samochód tylko wzięła sprawy w swoje ręce i wystarała się o niego, a nie tak jak to wójt się afiszuje, że to on go im załatwił!!!! wójt tylko poinformował, że gdzieś o czymś takim słyszał i tyle było pomocy wójta!!!! i proszę o zablokowanie komentarzy, bo widzę, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nic o pewnych sprawach nie wiedzą!!!!!
grześ

2013-03-28 17:40:38
A my w Brzeźnicy mamy swój rozum, kazdy pamięta co Wujciok zrobił nam - jak nas upokorzył za jeden głupi wodociąg, Kanalizacje robili nawet na złość dwum ustawom !!
jogi

2013-03-28 17:45:40
U nas nie ma kanalizacji, ale mamy 2 orliki. Urząd Gminy Bochni jest tym czasem poza zasięgiem kary. Brzeźnica była w Rzezawie i dobrze było. Może należałoby wrócić do Rzezawy. Jednak Lysy może długo nie porządzi
oko

2013-03-28 17:47:48
Najlepiej połączyć miasto z gminą. Nie byłoby takich numerów jak teraz, tylko Lysy nie spieszy się do takiej opcji, bo przegrałby w mieście z kretesem. Już tam potrafią go ocenić sprawiedliwie.
mieszkanka Cikowic

2013-03-28 21:14:34
Ja jestem za OSP Brzeźnica i dziekuje im i raczej całe Cikowice za wyciagnieta pomocna dłon w czasie powodzi chłopacy spisywali sie u nas na medal pomagali nam w wynoszeniu mebli z zalanego mieszkania ogolnie nie było zadania nie do wykonania przez nich . Dziekujemy OSP Brzeźnica i bedziemy o Was pamietac .Pozdrawiamy goraco Bogu na chwałe ludzia na ratunek
kos

2013-03-29 09:17:20
Jaki temat - takie słownictwo. Popularne wyrazy w tej pożal się Boże "dyskusji" to d**a i g***o. Na Wielki Tydzień w sam raz...
bbb

2013-03-29 10:56:56
Ludzie mają dość wójta, każdy o tym wie, że Lysy w wyborach miał najmniejsze poparcie w Brzeźnicy i nie wiem skąd tu kilka osób albo jedna osoba uważna, że wójt jest taki świetny. Obiecywać każdy potrafi. Kiedy ta salą gimnastyczna i remiza powstanie? Wiadomo coś już na ten temat? czy przez koleje 5 lat będziecie szukali lokum.
mieszkaniec

2013-03-29 14:31:18
tak jest cała Brzeźnica popiera Lysego :) Panie radny, panie sołtys, panie wójcie prima aprilis jest za 3 dni, za wcześnie na takie żarty. Radzę się zabrać za spełnianie obietnic i oczekiwań mieszkańców a nie takie bzdury wypisywać na forum. Mieszkańcy was wybrali nie po to żeby wam się dobrze żyło, tylko WSZYSTKIM! Byłem na zebraniu i nie tylko 2 osoby miały pretensje do wójta, także proszę tu uczciwie podejść do sprawy i zając się tymi problemami, bo na następnym zebraniu znowu nie będziecie wiedzieli co ludziom powiedzieć. A obiecywać to wójt najlepiej potrafi.
Wiadomo kto

2013-03-29 15:58:44
PANIE WÓJCIE NIECH SIĘ PAN NIMI NIE PRZEJMUJĘ MY I TAK ZAWSZE BĘDZIEMY ZA PANEM NIE WAŻNE CZY NA KORZYŚĆ CZY NIE KORZYŚĆ MIESZKAŃCÓW. BYLE MY PAN O NAS PAMIĘTAŁ.
Wiadomo kto

2013-03-29 16:02:31
I O NASZYCH DZIECIACH PANIE WÓJCIE ZAPOMNIAŁEM DODAĆ.
rodzina J. z Brzeżnicy

2013-03-29 16:23:08
A my panie wójcie serdecznie dziękujemy za te 3 tony węgla coto wójt w swej łaskawości 2 tygodnie temu z opieki społecznej przysłał- my zawsze z wójtem -jak i dzieci nasze
olo

2013-03-29 16:53:51
Może lepiej zablokować to forum, bo za dużo brudów można wyprać.
???

2013-03-29 22:46:17
Dobrze ale jak wytłumaczyć fakt, że w Brzeźnicy Lysy miał najmniejsze poparcie? To chyba mieszkańcy głosowali. To też jest winą Woźnickiego? Chyba coś tu jest nie tak. Proszę o odpowiedź.
Oświadczenie

2013-03-30 13:22:59
Oświadczam, że nigdy nie byłem przeciwnikiem budowy zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Oświadczam, że nigdy nikogo nie namawiałem przeciwko planom tejże inwestycji a przypisywanie mi udziału ww. działaniach uważam za oszczerstwo. Od samego początku planowania tejże inwestycji uważałem, że jest ona wymogiem czasu(nie dobrodziejstwem wójta) i rozwiązaniem problemów wielu moich współmieszkańców. Natomiast jak każdy uczestnik przedsięwzięcia zostałem zobligowany kwotą za wysoką mierząc na własną kieszeń jak i odnosząc się do tego ile płaci mieszkaniec np. Rzezawy, Wiśnicza czy Trzciany ( oni wnieśli od 1400 do 1800zł) jeżeli wójt proponuje partycypacje w kosztach to samo przez się narzuca formę partnerstwa w tejże inwestycji na warunkach dobrowolności a proponowana przeze mnie kwota 2000zł została prze wójta odrzucona. Zamieszczony w "Czasie" powyżej raport pokontrolny Regionalnej Izby Obrachunkowej w pkt. 17 rozstrzyga tę kwestię jeszcze gorzej na niekorzyść wójta niż moje 2000zł. Nie pozostawia wątpliwości, że w działaniach wójta o zawieraniu umów partycypacyjnych brak jest podstaw prawnych. Uważam zatem w myśl raportu RIO że ustawa, że ustawa z dnia 7 czerwca 2001r. o zakazie pobierania opłat partycypacyjnych została przez wójta notorycznie łamana z naruszeniem obowiązującego prawa. Zatem każdy mieszkaniec , który uiścił kwotę większą niż 2000zł może na drodze polubownej lub prawnej może domagać się zadośćuczynienia za wyrządzoną szkodę na mieniu. Jeżeli oczywiście współmieszkaniec jest świadom tego, że pieniądze te to wykładnik jego miesięcznego lub dłuższego trudu w przeliczeniu na pensję - jeżeli nie jest tego świadom to niech żyje sobie z tym wygodnie. Dla mnie zabranie pieniędzy za miesięczny trud pracy byłoby powodem do działanie a w świetle obowiązującego prawa nawet 200zł przywłaszczone bez woli czyjejś stanowi znamiona czynu zabronionego. Oświadczam, że operat szacunkowy wykonany na polecenie wójta jest dokumentem całkowicie sfałszowanym. Przekonuje mnie w postawieniu tej tezy decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które całkowicie uchyliło postanowienie wójta o nałożeniu na mnie powyższej kwoty 5892 zł. Wnoszę prośbę do Redakcji Czasu Bocheńskiego o wydrukowanie wspomnianej tutaj decyzji SKO bez skrótów. Uczestniczce zebrania, która głośno przekonywała pozostałych współmieszkańców o "niemerytoryczności" moich wypowiedzi dotyczący powyższych kwestii z racji tej, że na Uniwersytecie Katolickim pretenduje do miana magistrów filozofii daję pod rozwagę wartą do zapamiętania starą maksymę..."Pekunia non olet"... życząc zarazem Wesołych Świąt. Z poważaniem Mirosław Jawień
Sztama z Brzeźnicy

2013-03-30 13:28:25
Dziękujemy Panie wójcie za to, że zagłuszał Pan na zebraniu mieszkańców, którzy chcieli powiedzieć prawdę i niewygodne dla Pana rzeczy. My staramy się Pana wspierać w Pańskich poczynaniach byle mogliśmy dalej pracować na swoich stanowiskach i przekazać również dobre stanowisko naszym dzieciom. Nie ważne ile będą musieli płacić ludzie za kanalizację, nie ważne czy zrobi Pan komuś drogę do domu byle pamiętał Pan o nas i naszych rodzinach. My Pana poprzemy, pomożemy Panu bo znamy Pańską łaskawość i wiemy, że w razie potrzeby umorzy nam Pan wszelkie opłaty, pozwoli za darmo wybudować kanalizację czy zatrudnić nasze dzieci u Pana. Chwała Panu za to Panie Wójcie. Pan jest naszym Guru!!! Niech Pan pamięta, że NIE WAŻNE CO MYŚLĄ MIESZKAŃCY, NIE WAŻNE CZEGO POTRZEBUJĄ LICZY SIĘ NASZ INTERES I TRZYMAJMY SIĘ RAZEM I TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ!!! - TOGETHER, FOREVER AND EVER!!!KOCHAMY CIĘ WOJCIE LYSY, a mieszkańcy niech się użerają i borykają ze swoimi problemami sami bo co oni nas obchodzą prawda!:) Pozdrawiam Panie Wójcie kochany.
Lizak

2013-03-30 14:28:05
Idąc waszym tokiem rozumowania Woźnicki nakazał nie głosować na Lysego i wszyscy go posłuchali. Dlatego wójt miał tak małe poparcie w Brzeźnicy, mimo swoich wielkich bilbordów które widniały na wjeździe do posesji poprzedniej sołtyski (prawdopodobnie Woźnicki też potajemnie zerwał tą szmatę, na której pisało "Jerzy Lysy naszym wójtem"). Woźnicki zawsze miał poparcie w Brzeźnicy, ale był nie wygodny dla wójta. Dlatego wójt sprytny Lis załatwił sobie w Brzeźnicy poparcie, nakłaniając do kandydatury obecnego radnego, który zrobi wszystko dla wójta byle by mu nie podpaść. I na tym polega ta świetna współpraca wójta i radnego. Tak właśnie Rada Gminy na życzenie Pana wójta zwiesiła Woźnickiego.
Jasio

2013-03-31 01:24:20
I naucz się pisać na komputerze bo z nerwów nie dość że łysiejesz to jeszcze się powtarzasz.
wójt

2013-03-31 10:45:34
Dobrze, że będzie też spotkanie z przedsiębiorcami, przedstawimy im nasz region i będziemy namawiać do inwestycji. Wiem, że Amerykanom bardzo się spieszy i negocjacje w sprawie remizy chcą zakończyć jeszcze w tym miesiącu.
Prośba

2013-04-03 14:44:56
mam ogromna prośbę do szanownego pana wójta, aby w w zakładce "Jak niesie gminna wieść..." umieszczał wyroki sądów i inne sprawy np. wyniki kontroli, aby mieszkaniec nie musiał się zastanawiać co jest prawdą w komentarzach, a co prawdą nie jest, ale mógł sobie przeczytać spokojnie, w jednym miejscu wszystkie wyroki i orzeczenia (bez potrzeby wchodzenia na strony bip poszczególnych instytucji) . <br />
Deena

2013-06-22 19:54:49
Milton

2013-06-22 20:58:41
Lance

2013-06-25 08:09:47
Lincoln

2013-06-26 22:48:09
Martin

2013-06-28 00:07:54
Major

2013-06-29 01:05:42
Betsy

2013-06-30 03:49:00
Rochelle

2013-07-01 11:52:58
Samantha

2013-07-02 13:38:45
Sarah

2013-07-03 14:48:31
Bettye

2013-07-04 14:19:11
Lillie

2013-07-05 14:18:30
Josephine

2013-07-06 15:11:47
Pearl

2013-07-07 14:50:11
Marion

2013-07-08 17:13:25
http://pinterest.com/haiting202/adrian-peterson-jerseys/

2013-11-07 05:01:54
Hey! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to look it over. I


2013-11-09 07:55:59
REKLAMA