Powiat

środa 24 kwietnia 2013 17:15:05

Bogdan Szumański zastępcą dyrektora szpitalaBogdan Szumański zastępcą dyrektora szpitala

Od wtorku 23 kwietnia nowym zastępcą dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni do spraw ekononomiczno-eksploatacyjnych jest Bogdan Szumański.


Nowy wicedyrektor nie jest postacią nieznaną w naszym mieście. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku był zastępcą kierownika Urzędu Rejonowego w Bochni, a w latach 2007-2011 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Bochni. Do chwili powołania na nowe stanowisko prowadził własną działalność gospodarczą.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

xl

2013-04-24 20:04:49
To są jaja do kwadratu!!!!!!
king

2013-04-24 20:07:12
szumanski jest wicedyrektorem ale d/s politycznych, ten gosc bardzo dobrze zna sie na sluzbie zdrowia bo jak przegral ostatnie wybory to bardzo dluuuuuuuugo chorowal.
TO są jaja

2013-04-24 21:25:48
Gośc jest chyba po melioracji czy rolnictwie, robi karierę w róznych partiach i partyjkach, wszystko "UMI" i nagle w sytuacji, gdy brakuje pieniędzy na leki i leczenie, starostwo tworzy NOWE stanowisko wicedyrektora szpitala! Niech ktoś to rozliczy!!!
homer

2013-04-24 22:32:47
Masakra co się na tym świecie. Ludzie ciężko pracują i kombinują żeby sobie jakoś radzić a temu człowiekowi za co się należy taka posada. Mistrz ściemniania i popierania pensji z naszych podatków. Jak mu nie wstyd. CBŚ powinni dawno się tym zająć.
eremiasz

2013-04-24 22:53:55
Skandal. Komu teraz włazi w d....pę ?
Dyżurny

2013-04-25 04:01:35
Ten gość nie miał zielonego pojęcia o robocie ale ze względów politycznych siedział na wysokich stołkach bo usadzaly go LPR a potem PiS . Ale teraz jest przegięcie do kwadratu !!! Biedny szpital na nic nie ma pieniędzy lecz funduje stołek dla aparatczyka, który ma być gwarantem politycznego bytu Pajaka po wyborach, ktore może wygrac PIS. Perfidia do kwadratu !!! Do tego za publiczne pieniądze !!! To jest potwarz dla zalogi szpitala w Bochni. Szumanski do Herbapolu na stroza !!! Dyrektor do dymisji !!!! Pajak na polityczny śmietnik !!!!!!!
xl

2013-04-25 07:53:23
Dyżurny ma rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pensjonariusz

2013-04-25 09:21:09
Kto rekomendował tego Pana ? Wszelkie wątpliwości by ustały.
LOLA

2013-04-25 09:25:40
W Herbapolu nie chcą go nawet jako "ciecia"
ja

2013-04-25 11:28:28
Tak, bardzo dobrze byłoby wiedzieć kto stwierdził, że najlepsza kandydatura na to stanowisko to Szumański - karierowicz do potęgi n!!!!
Bochniak

2013-04-25 11:42:46
Takie jaja to tylko w Bochni możliwe. Swojemu posadka choć facet bez pojęcia. Katastrofa uczciwości władzy.
Chory do kwadratu

2013-04-25 14:23:05
Przecież to są szczyty głupoty,tylko czyje Starosty czy nowego Dyrektora.Po co tam jest potrzebny Z-ca i to jeszcze taki.Tylko do brania kasy.Co na to załoga szpitala.Przecież ma coś do powiedzenia w tej sprawie.Nie ma pieniędzy na leki,a tu robi sie stanowisko dla faceta który nie ma pojęcia o lecznictwie.Załogo szpitala obudz się.
G.

2013-04-25 15:13:14
Ale on to "umi" robić, tzn. zna sięna tym?
artur

2013-04-25 15:44:38
ten kycia okazuje sie takim samym politykierem jak pajak!!!!!! szumanski poza PSL i SLD to zwiedzil juz wszyskie partie gosc mial ciepla posadke wice burmistrza za kosturkiewicza i nic ciekawego nie zrobil, potem kandydowal na wojta to przegral z lysym totalnie, i zaczal "chorowac" i tak przez pol roku dostajac kase z UM, teraz bedzie to samo tyle ze kasa chyba wieksza. SZOK I SKANDAL!!!!!!!!!
Eugeniusz Konieczny

2013-04-25 16:16:43
No to Władze - Dyrektor Szpitala i Zarząd Powiatu - dały do wiwatu! Nie trzeba być komikiem, żeby wymyśleć taką komedię, z Bogdanem Szumańskim w tle.Lektura wpisów, na wszystkich portalach jest oszałamiająca.Każdy ma jakąś przeszłość, w tym polityczną, jeśli ma trochę lat życia.Również B.Szumański.Jednym się to podoba, drugim nie.Nie wchodzę w to.Zbulwersowany jestem utworzeniem takiego stanowiska w Bocheńskim Szpitalu.Teraz, kiedy prawie wszystkie najważniejsze inwestycje są ukończone. Łącznie z nowym obiektem, nad którym prawie wszyscy postawili przysłowiowy krzyżyk, remonty na wszystkich oddziałach,najnowocześniejsze systemy ogrzewcze,itp.W takich przypadkach zwykło się mówić- tylko lotniska im brakuje. No tak, lotniska nie potrzeba ale wymagane przepisami lądowisko będzie tuż, tuż. Te wielkie iwestycje wykonywane były przez Dyrektora Wojciecha Szafrańskiego.Lecznictwem zajmowała się Dyrektorka dr Anna Kosturek.Przyznam, że te osiągnięcia możliwe były przy wydatnym wsparciu Rady i Zarządu Powiatu. Pytam się więc, jakie to zadania gospodarcze stoją przed Szpitalem, że potrzebne jest sanowisko nowego zastępcy dyrektora ? Są zadania ale w sferze leczniczej, jakości świadczonych usług, lepszej obsługi pacjentów, większego wyczulenia na zagrożenia życia. By nie powtórzył się krytyczny incydent , jak w Limanowej.Potrzeba więcej, wysokiej klasy specjalistów. Tu, i w przypadku personelu średniego, a i pomocniczego potrzebne są większe pieniądze, Gdyż Oni, na codzień będący przy łóżkach chorych, pomijani byli przy wszelkich podwyżkach. No, ale te kwestie są mniej ważne.Istotniejsza jest p o s a d a dla s w o j e g o ! Cóż za dziwny u k ł a d funkcjonuje w Bochni - Powiecie ? Świadomie używam tego pojęcia , tak często używanego przez J.Kaczyńskiego.Trzeba przyglądnąć się temu u k ła d o w i .Może to jest kontynuacja zawiązanego przed 6 laty Bocheńskiego PO PiS-u? Nikt nic nie wie. Nie wiedzą członkowie Społecznej Rady Szpitala.Oczy - ze zdumienia- otwierają członkowie Zarządu Powiatu. No, może z wyjątkami.Wcześniej, czy póżniej dowiemy się tego wszyscy.Jakimiż to przesłankami kierował się Dyrektor Szpitala tworząc takie stanowisko? Może Dyrektora przerosła skala odpowiedzialności i obowiązków. Nie chciał bym, żeby to była prawda. Rozumiem też, że w tym wieku - jest to ostatnio modne- koneseruje się ilość stanowisk Że nie warto się przyzwyczajać do jednego miejsca pracy.Niech ta moda , wyścig .... będzie wszędzie, tylko nie w Szpitalu! Gdzie wartością nadrzędną jest leczenie chorych . Nie zależnie od wieku, czy zawartości portfela.W Szpitalu nie można być tylko urzędnikiem , zamykającym się przed wszystkim i wszystkimi. Bo gdzież tu odpowiedzialność za przyjęte na siebie obowiązki? Zaś sprawujący zarząd - Zarząd Powiatu - nad bocheńską lecznicą powinni uchronić ją przed politycznymi i partyjnymi igrami personalnymi.Nawet wtedy , gdyby mieli "inspirację"pochodzącą nie z tego świata.
RPKJASDC

2013-04-25 17:17:55
szacunek Panie Konieczny za ten wpis
XL

2013-04-25 19:05:12
Pani Konieczny, gratuluję i zgadzam się z każdym słowem Pana komentarza
xxx

2013-04-25 19:14:53
Można rzec: Podłożyli dyrektorowi świnie!!! Bo raczej w tej sprawie nie miał nic do powiedzenia!! Szkoda szpitala !!! Bo to nie będzie nic dobrego z nowo utworzonego stanowiska. Szpital był wyprowadzony na prostą i wpadnie znowu w tarapaty!!!!!!!!!!!
Szymek

2013-04-25 20:32:16
Do Eugeniusza Koniecznego: Jak można się tak zgrywać i udawać zatroskanego. Czy mamy być tak naiwni i uwierzyć, że Pan będąc prawą ręką Pająka, będąc w jednej ekipie rządzącej w Powiecie nic nie wiedział o tej "zaskakującej" i skandalicznej nominacji. Żarty na bok, hipokryzja sięga szczytów. Proszę opuścić koalicję na znak protestu to uwierzymy, że zachował Pan resztki honoru! W innym przypadku proszę sobie darować moralizatorstwo i uważać Bochnian za stado baranków.
gol

2013-04-25 21:07:58
panie konieczny - jest pan dwulicowy i cyniczny karierowicz, więc odwal się od innych i patrz na siebie
lena

2013-04-25 22:28:26
Niejaki E. Konieczny, który NIGDY ALE TO NIGDY nie był w żadnym układzie (np.partyjnym), nie czerpał z niego żadnych profitów i jest wręcz wzorcem z Sevres transparentności, ubiera sie któryś raz w komżę, włazi na ambonę i zaczyna swe czary, o pardon!- kazanie. I żałosne to, i coraz mnej smieszne...
Paul

2013-04-26 07:18:40
Dobrze napisane , to do Pana E.Koniecznego . Natomiast, dla przypomnienia Radnemu o możliwościach, jakie daje mandat zaufania społecznego . Na Komisji zdrowia ,po prostu zapytać o merytoryczne przesłanki zatrudnienia vice-dyrektora . Wtedy proszę dokończyć swój wpis ;
Eugeniusz Konieczny

2013-04-26 11:33:09
Tym razem nie będę się rozwodził, gdyż mam świadomość wyczerpania wszelkiego limitu. Jednak dla odwiedzających Portal - nie przejmując się wierutnymi bzdurami " Szymka" - winny jestem wyjaśnienia ; otóż nigdy - ani w przypadku zasiadania w Radzie Miasta przez 12 lat, tak i teraz w Radzie Powiatu - nie byłem i nie jestem w żadnej Koalicji.Ani rządzącej, ani opozycyjnej - jak by wielu chciało.Uważam też, powtarzając to enty raz, że na poziomie miasta, czy powiatu - tworzone są sztuczne podziały na My i Oni.Taki podział robiony jest po to, żeby ktoś zawsze był i lepszy, i mądrzejszy.I by długo bić przysłowiową pianę.Najwyższa pora na normalne romowy, debaty o sprawach, problemach.A jeśli chodzi o podpowiedż w kwesti zapytania na komisji, to mój przydługawy wywód jest tedo dowodem. To zresztą będzie zawarte w interpelacji na najbliższej Sesji Rady Powiatu w dniu 30 kwietnia br.
Paul

2013-04-26 11:59:12
Do Pana E.Koniecznego - poczekam na wnioski ,jakie Pan wyciągnie po odpowiedzi na stosowną interelację - powodzenia ;
Krystyna

2013-04-26 12:04:20
I jak tu wierzyć w zakłopotanie E. Koniecznego odnośnie sztucznych podziałów, itp. A kto nie dalej miesiąc temu zaczął judzić i to na sesji powiatu o zaczadzeniu Bochni? Panie radny wszelkich koalicji "Tam Gdzie Coś Dają", do moralizowania trzeba mieć odrobinę wiarygodności?
prezes

2013-04-26 13:16:51
hahahahahahahahahahahhahahaahahahah niesamowite ogłaszam to największym SKANDALEM w mieście jaki zaistniał od 20 lat !!!
arturr

2013-04-26 14:35:13
poprzedni dyrektor doskonale radzil sobie jedynie z zastapca d/s medyczny - bylo to logiczne i oczywiste, jesli obecny dyr bierze szumanskiego na zastepce d/s ekonomicznych - to albo nie zna "osiagniec" tego goscia albo jest to kolejny polityczny spadochroniarz ktoremu szpital (powiat) czyt. pajak daje ciepla posadke
do "uczonych"

2013-04-26 18:14:13
Zazdrościcie? SAMI W ŻYCIU NIC NIE OSIĄGNĘLIŚCIE A TERAZ SKAMLECIE. WSTYD!!!!
Adwokat

2013-04-26 18:15:39
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
do koniecznego

2013-04-26 22:54:02
pan jesteś taki sam jak ta cała reszta, którą pan opisujesz. różnicie się tylko ceną !!!
ziomm

2013-04-26 23:52:13
do "uczonych" i adwokat.... czy to ty Wielki Zastępco? Pisać komenatrze też umisz?
maja

2013-04-27 17:47:52
gratuluję p. Bodganie ni e czytaj tych wscibskich komenrarzy
Panie Konieczny !

2013-04-27 20:56:58
To jest dokładnie jak za komuny ! Jak jakiś baran wlazł w uklad aparatczyków, to już z korytem się nie rozstawał. Mógł pełnić wszystkie funkcje: naczelnika gminy, dyrektora banku, prezesa GS-u lub SKR-u, dyrektora szkoły, a jak tego brakło, to właśnie tworzonu mu stanowisko zastępcy. I coś Pan taki zdziwiony , że Pan nie został tym "wice" ? Radnym się udało to może ...
keysi

2013-04-28 13:40:34
i tak uważam to za największy wstyd dla bochni od 20 lat
OPZZ

2013-04-28 21:14:54
Czy ten skandal przypieczętuje decyzje o nieudzieleniu absolutorium zarządowi powiatu w bochni przez radę powiatu i odwołaniu Pająka z zajmowanego stanowiska?
Bochniak

2013-04-29 08:49:39
Komentarz Pana Koniecznego jest bardzo trafny, gospodarski. Pieniądze zamiast na leczenie idą właśnie na takie sprawy jak tworzenie zbędnych stanowisk dla kolesiowskich układów. Szumański to cwaniak, po zdjęciu z z-cy burmistrza 6 m-cy chorował aby brać za darmo pieniądze. Dlaczego wtedy ZUS nie kontrolował jego chorobowego , jasne - nie wolno było bo to święta krowa. Panie Konieczny ten problem trzeba zgłosić na sesji Rady Powiatu, winni zatrudnienia muszą zwrócić pieniądze za tą głupotę. Dość absurdów i kumoterki. Oczekuję działania tak jak chyba wszyscy ludzie rozsądni w tym mieście i powiecie. Pogonić skutecznie idiotyzm.
Bochnianin

2013-04-29 16:35:02
Najwyzszy czas skonczyć z depotyzmem w starowstwie raz na zawsze.Mysle że czas niektórych osób dobiegł końca.Jest to wielki wstyd dla Bochni i ich mieszkańców.Panowie Radni nie przynoscie wstydu Bochni i ich mieszkańcom.
rzepecki musiał o tym wiedzieć !!!!

2013-04-30 07:45:50
rzepecki musiał o tym wiedzieć

2013-04-30 07:55:59
nikt w bochni nie wierzy że szykowanie w szpitalu koryta dla propisowskiego szumańskiego wymyślił dyrektor bez wiedzy pająka, całki i rzepeckiego. to "trio" wielokrotnie pokazało na co ich stać gdy w grę wchodzą stołki. udawanie przed społeczeństwem zaskoczenia to stary numer .................. ................... ................. aparatczycy wszystkich krajów - łączcie się !!!!!!!! ale k..wa nie za nasze pieniądze !!!!!!! !!!!!!! !!!!!!!!! wykorzystywanie pieniędzy biednego szpitala do politycznych machinacji jest obrzydliwe !!!!!!! draństwo trzeba tępić bo w bochni niebezpiecznie zaczęło się szerzyć bez skrupułów !!!!!!! miarka się przebrała, ta ekipa powiatowa powinna być odwołana przez radę powiatu !!!!
b

2013-04-30 12:38:30
dajcie wy mi fszyscy swienty spokój!!!!!! te komentarze to tylko z zazdrości piszecie!!!! a jak nie umilkniecie to będę musiał iść na chorobowe...znowu:(
wyborcccca

2013-04-30 15:12:36
Jak łatwo daje się ,,wadza' 'wpuszczać w maliny. To świadczy o jej slabości i naiwności. A Radni niech nie mieszają na niezależnym forum, oni mają swoje ,,układy'' do tego.
bolek

2013-04-30 16:19:46
fundacja ktora przekazala sporo kasy szpitalowi tez sie odwrocila od szpitala. moze w koncu dyrektor zrozumie jak negatywne zdanie o szumanskim maja ludzie w bochni
bolek 2

2013-04-30 20:32:47
czemu nie ma relacji z sesji rady powiatu? podobno zerwalo sie dyr kyci za politykiera czasu bochenskiego chorowitego szumanskiego
leny

2013-05-01 11:12:30
szumanski - czlowiek chorowity ponad pol roku na L-4 po przegranych wyborach jest takim samym szpecem od sluzby zdrowia jak jego promotor na wczorajszej sesji radny woznicki - przewod. komisji powiatowego zdrowia - prywatnie ....rencista, Z E N A D A !!!!! wyborcy beda pamietac!!!!!
xyz

2013-05-01 17:50:47
a może Szumański się sprawdzi hm nie wiadomo, a może Pan Dyrektor nie chce współpracować z zimną lady i chce wsparcia męskiego wsparcia w zarządzaniu, ja też bym z nia nie chciał wspołpracować
anda

2013-05-02 12:37:46
Panie Szumanski ja bym na pana miejscu zrezygnowala nie nalezy sie pchac tam gdzie nas nie chca. Na Pana miejsce lepiej zatrudnic dobrego specjaliste,a za pana robote odwali ktos nizej postawiony. Im mniej rzadzacych tym lepiej. Miej Pan litosc bo kasa z fundacji nie zasili szpitala a nie wiem co a z czla rodzina przy rozliczaniu Pit oddawalismy 1% na szpital.. Ja i moj maz wiele zawdzieczamy temu szpitalowi bo zycie!!!!!!!!!
miecio

2013-05-02 13:34:21
Chcę widzieć jak najszybsze zwolnienie Szumańskiego.a ZUS niech kontroluje jego fałszywe L-4, bo tak będzie postępował tenże uczciwy facet.
A ja coś wiem...

2013-05-04 01:00:30
Wiem kto wystawiał Szumanskiemu zwolnienia przez pól roku... Orzecznik ZUS-u ma teraz szanse się wykazać !!!!
zorientowany

2013-05-05 11:44:35
osoby, które korzystały z "usług" tego samego lekarza, który "trzymał" na chorobowym przez pół roku byłego wiceburmistrza (ostatnio wicedyrektora szpitala) mogą już spodziewać się wezwania do organów. sprawa będzie mieć swój ciąg dalszy.
PoABQwWyDqd

2013-08-18 00:47:03
That hits the target pertecfly. Thanks!
REKLAMA