Powiat

piątek 25 kwietnia 2014 21:39:07

W Bochni już wkrótce powstanie średnia szkoła muzyczna?W Bochni już wkrótce powstanie średnia szkoła muzyczna?

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni już od września zmieni się w… Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia. Innymi słowy, wszyscy ci uczniowie, którzy zechcą kontynuować naukę gry na instrumencie na poziomie wyższym nie będą już w tym celu musieli jeździć do Krakowa czy Tarnowa.

Dawny Jak na piątkowej (25 kwietnia) sesji Rady Powiatu zadeklarował starosta Jacek Pająk, odbyły się już na ten temat rozmowy z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim, który do początków maja, a więc do dnia, kiedy pójdzie na urlop w związku z kandydowaniem do Europejskiego Parlamentu, podpisze statut nowej szkoły.

Plany te wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu, którego jest świadomy dyrektor bocheńskiej szkoły muzycznej, Krzysztof Krawczyk. Dyrektor Krawczyk wskazał też optymalną lokalizację przyszłej szkoły II stopnia. Byłby to dawny „Medyk” przy Plantach, a raczej ta jego część, która nie jest zajmowana przez Straż Miejską. Starosta zauważył jednak, że zależy to od zmiany projektów burmistrza Stefana Kolawińskiego, który pierwotnie planował do „Medyka” przenieść organizacje pozarządowe, mające do tej pory swoją siedzibę w MDK.

W naszym powiecie oprócz Bochni szkoły muzyczne I stopnia mają również Sobolów, Trzciana, Żegocina i Drwinia. Absolwenci tych szkół również mogliby kontynuować naukę w bocheńskiej szkole II Stopnia.


Zdjęcie tytułowe ze str. http://www.szkolamuzyczna.bochnia.pl/

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dziękujemy panie Tadeuszu

2014-04-26 12:04:40
Dzięki ministerialnym zabiegom Tadeusza Skoczka, warszawiaka z Proszówek, plany wszystkich samorządowców z Bochni i regionu bocheńskiego mają szanse realizacji. Wcześniej dzięki panu Tadeuszowi powstała szkoła muzyczna w Mikluszowicach. Nasz Ambasador w Warszawie jak zwykle okazał się bardzo pożyteczny. Dziękujemy Panie Tadeuszu !!!!!!!!!!! Żeby tylko miasto nie dało plamy z obiecanym lokalem po Medyku. Bo przekazania budynku po Pogotowiu na szkołę muzyczną starosta odmówił chociaż prosili o to burmistrz i wójtowie. To też trzeba zapamiętać.
to jakieś jaja

2014-04-26 13:01:47
widać, że zaczyna się podpinanie po sukces. najpierw podano, że za szkołą chodzili wokół Zdrojewskiego małopolscy posłowie PO: Fedorowicz, Lassota, Achingerowa i Augustyn (te dwie notabene były przeciw zwiększeniu dotacji do bocheńskiej kopalni, co im Bochnia dobrze pamięta) teraz jakiś skoczek (z Proszówek na ciepłą PSL-wską posadkę w Warszawie) wypychany jest na przód kolejki po odznaczenia i pochwały. Uważajcie bochnianie na farbowanych lisów!
Giaur

2014-04-26 16:58:19
To nie "jakiś Skoczek" lecz gość, ktory otrzymał niedawno od burmistrza tytuł Honorowego Ambasadora Bochni.
Dziękujemy Panie Jezu

2014-04-26 19:36:38
Tyle samo było pomocy Pana Tadeusza w powstaniu szkoły muzycznej w Mikluszowicach ile Wójta Gminy Bochnia - czyli żadnej. Oj, oj nie ładnie przypisywać sobie nie zasłużonych zasług, jeżeli tyle może Pan Tadeusz to czemu nie załatwił ci szkoły muzycznej I stopnia w Siedlcu??? Tak na marginesie szkoła muzyczna I stopnia w Mikluszowicach to zasługa wielu osób przede wszystkim władz gminy Drwinia.
Maria K.

2014-04-26 22:35:35
Sukces ma wielu ojców... cóż Pan Skoczek akurat w tym przypadku nie miał przełożenia a Adam Korta z Jackiem Pająkiem drążyli ten temat. Warto byłoby zapytać samego Ministra Zdrojewskiego kto latał za sprawą i kto go męczył... Tu akurat i Panu Adamowi jak i Panu Jackowi przydało się bycie Platformie Obywatelskiej
Do Jurka Lysego

2014-04-26 23:00:16
Jurek! Przestań mącić i podpinać się pod każdy sukces nawet ccudzy. Tadek fajny gość więc nie wycieraj swojej g... Nim. Dobrze ktoś tu napisał że to akurat zasługa tych młodych z PO no chyba że ty Jurku zmieniłeś barwy i też się zapisałeś jak Kluzik, Zalewski, Sikorski etc etc... Konkludując, odpuść i przestań się kompromitować, a Tadzia serdecznie pozdrawiam, strasznie lubie z nim toczyć spory. P. S. Chyba się Jurku domyślasz kim jestem...
Do tego z godz.19.36 i do Marii K.

2014-04-26 23:55:38
Mikluszowice sa w gminie Drwinia. Imputujesz rzeczy absurdalne. Maria K. jesteś rzeczywiście k. Ale polityczna i męska.
Leon

2014-04-27 00:02:28
Brawo pan dyrektor Krawczyk. Dzialacze partyjni a szczególnie kandydaci na burmistrza powinni milczeć i zająć się pracą za którą biorą pieniądze.
"Starosta zauważył "- dobre sobie.

2014-04-27 08:04:32
Szkoła muzyczna 2-go stopnia w Bochni jest tematem od 3 lat. Temat dotyczy całego powiatu bochenskiego. Samorządowcy z regionu pisali do Pajaka aby przekazał na ten cel budynek po starym pogotowiu. Wtedy starosta "nie zauważył " ze on musi zabezpieczyć lokal, ktory wójtowie deklarowali zaadaptować na szkole. Upłynęły 3 lata i nic. Stare pogotowie niszczeje. Teraz starosta "zauważa" ze lokalu na szkołe nie będzie jezeli Kolawinski nie da kawałka budynku po Medyku. Znowu Pajak chce sie wyslizgać z problemu - tak jak przy łączniku do A4 ktory powinien zbudować przez 8 lat ale nawet nie zaczął bo liczy na burmistrza, ministra, posła etc. etc. "Spostrzegawczość" starosty jest zdumiewająca. Juz wkrotce bedzie sie nią wykazywał na świetlicy w Rzezawie. Najwyższa pora by tam wrócił.
Świetnie...

2014-04-27 15:47:33
>Świetnie niektórzy z Państwa powyżej , rozpoznają tego co to i dzieli i rządzi i buduje i inicjuje i jeszcze lepiej podpisuje się pod cudze sukcesy a najlepiej MĄCI , oj , mąci wszędzie . Budynek po pogotowiu w/g zapisów ma służyć służbie zdrowia i ewentualna sprzedaż zasili budowę nowego , albo adaptację budynku po Domu Pomocy Społecznej na HOSPICJUM stacjonarne . To też się należy Bochni i okolicy . Natomiast wiem pewnie , bo byłem w dniu 22 kwietnia w Starostwie i dowiedziałem się ,że Pan Starosta w tym dniu był w Warszawie , Właśnie u ministra Zdrojewskiego w sprawie szkoły muzycznej . I to jest prawda !!!!
Do "swietnie"

2014-04-28 10:06:40
Po pierwsze - nie pisz o sobie per Pan Starosta, wiecej skromności. Po drugie - psim obowiązkiem starosty (Pana Starosty, ha, ha, ha ) jest rozwiązywanie zadań pondgminnych m.in. z zakresu kultury. Czyli starosto szukaj lokalu dla szkoły muzycznej, ktora ma byc powiększona o drugi stopień i nie zostawiaj problemu lokalowego dyrektorowi szkoły . Masz jeszcze pare miesiecy więc ich nie zmarnuj tak jak zmarnowałeś 7 lat nie budując łącznika. A może chcesz podyskutować o "gospodarnosci" na twojej budowie w Lapanowie?
Do tych "świetnych"

2014-04-28 10:33:44
Widzę że operujecie takim językiem urzędowym. Od razu widać że zwykły zjadacz chleba tego komentarza nie pisał " Po drugie - psim obowiązkiem starosty (Pana Starosty, ha, ha, ha ) jest rozwiązywanie zadań pondgminnych m.in. z zakresu kultury." Ciekaw jestem czy pisze to urzędnik gminny czy sam wójt
Do tych...

2014-04-28 20:54:17
Podobno pisze ktoś kogo starosta wykolegował. Ilośc podejrzanych jest ogromna !
Kolargol

2014-04-29 08:17:30
Widzę że niektórych mocno boli w urzędzie gminy Bochnia że w końcu sprawa szkoły muzycznej poszła do przodu i nie jest to zasługą super wójta.
Rodzice

2014-04-29 08:20:18
Podziękowania dla Starosty i radnego Adama Korty
Bochnianin

2014-04-29 08:48:15
Ale się Wójt zdziwi jak Minister potwierdzi osobiście ze to Starosta przekonał i wyprosił.
Do Rodzica Adama

2014-04-29 22:08:40
Dość juz tych przechwałek kandydacie, weź sie do roboty. Kampania wyborcza nikogo w Bochni nie interesuje, a dziurawe drogi - bardzo !!!
Bochnianin2

2014-05-05 10:22:56
Czyli za wstawiennictwem Pajaka ???!!! A może go do razu zrobic świętym, bo wg to cud ??!! Wiekszość ludzi w Bochni uważa ze 100-tysięczny powiat bochenski od dawna powinien mieć szkole muzyczną, tak jak to sie dzieje winnych powiatach . Wystarczy zobaczyć ile wMalopolsce jest takich przypadków. Przed wyborami Pajak po linii partyjnej próbuje odrobic swoje zaniedbania i jeszcze chce zeby minister ogłaszał jaki on mądry. Bochnia przoduje w kraju ale pod względem kosztów utrzymania powiatu !!! W Malopolsce jest powiat bochenski pod względem przezerania publicznej kasy jest bezkonkurencyjny.
Paul

2014-05-06 12:28:32
Dla Bochniaków , Pan Starosta uwiarygodni swoje starania , przekazując dla potrzeb Szkoły , budynek po "starym pogotowiu" . Pisanie ze Szkoła Muzyczna II st. zmieści sie na parterze budynku , który zajeła Straż Miejka jest mrzonką - tak wiec Pan dyr.Krawczyk niech "bajek nie opowiada .
Tadeusz Skoczek

2014-08-31 22:28:40
Nic nie wiedziałem, że toczony jest jakiś spór o "ojców założycieli". Niepotrzebnie używają państwo w polemice mojego nazwiska. Nie mam tu przypisywanych mi zasług. Nikt zresztą ich nie ma. Po prostu II stopień jest logiczną konsekwencją dobrej pracy organizatorów, nauczycieli i uczniów. Ponieważ uczęszczałem do Ogniska Muzycznego w Bochni i później Państwowej Szkoły Muzycznej zawsze zależało mi na harmonijnym rozwoju tej placówki. I tyle... Nie jestem politykiem i nie potrzebuję marketingu politycznego. A jeśli ktoś mnie o coś poprosi - nie odmawiam. Dyrektorowi Krzysztofowi Krawczykowi gratuluję, a gronu pedagogicznemu i uczniom życzę sukceów
REKLAMA