Powiat

środa 12 czerwca 2013 17:13:52

Powiat: Aleksander Rzepecki wykłada kartyPowiat: Aleksander Rzepecki wykłada karty

Zarzuty wobec Zarządu Powiatu

W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się zapowiedziana dzień wcześniej konferencja prasowa Aleksandra Rzepeckiego. Za konferencyjnym stołem nie towarzyszył mu nikt z ugrupowania Nasza Wspólna Sprawa.

Zgodnie z zapowiedzią lider NWS ogłosił wyjście z koalicji rządzącej do tej pory powiatem, a w konsekwencji – swoją rezygnację ze stanowiska przewodniczącego Rady Powiatu. Rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego ma złożyć również Krzysztof Kołodziejczyk, przewodniczący klubu NWS.

Radny rozpoczął swoje wystąpienie przed dziennikarzami od przypomnienia osiągnięć, które dotychczasowa koalicja ma na swoim koncie: mosty w Królówce i Bytomsku, utworzenie oddziałów Opiekuńczo-Leczniczego i Ortopedycznego w szpitalu, przygotowanie dokumentacji pod hospicjum.

Jakie są zatem przyczyny tak drastycznego posunięcia, po dwóch latach w miarę spokojnej współpracy?

Aleksander Rzepecki odczytał z kartki osiem zarzutów wobec poczynań Zarządu Powiatu, a w szczególności starosty Jacka Pająka: polityczne motywy zatrudnienia Bogdana Szumańskiego jako wicedyrektora Szpitala Powiatowego, przewlekanie w czasie budowy hospicjum („mam wrażenie, że to jest specjalnie przeciw nam skierowane”), 107 zadań dla Powiatowego Zarządu Dróg zrealizowanych bez przetargu w 2012 roku (zadań nie przekraczających ustawowej ceny 140 000 euro), próba ograniczenia dodatków trudnościowych dla nauczycieli specjalnych, arogancja starosty, szczególnie wobec wójtów, zła atmosfera pracy w Urzędzie, przedłużająca się budowa hali w Łapanowie i to, że jest ok. 500 tys. droższa niż zakładano, niemoc w obsadzeniu stanowiska dyrektora Urzędu Pracy. Ósma przyczyna dotyczyła nielojalności wobec macierzystego klubu Aleksandra Dziadowca, który z ramienia NWS zasiada w Zarządzie Powiatu.

Aleksander Rzepecki nie ukrywał, że jego zamiarem są zmiany we władzach powiatu. Liczy na szeroką koalicję ugrupowań opozycyjnych, łącznie z BiZBiR-em, dowodzonym przez Jerzego Lysego.

- Czy będzie votum nieufności wobec starosty?

- Absolutorium daje się za wykonane zadania, natomiast o obsadzie stanowisk decyduje większość. Wszystko rozstrzygnie się na najbliższej sesji Rady Powiatu 28 czerwca.

Lidera NWS pytano też na czym opiera przekonanie o politycznym charakterze nominacji Bogdana Szumańskiego, który, jako człowiek związany niegdyś z Ligą Polskich Rodzin jest przecież daleko na prawo od Platformy Obywatelskiej.

- Moim zdaniem starosta Jacek Pająk zauważył, że nie może opierać się tylko na PO i probuje budować swoje zaplecze na prawicy. Być może też jest to jakieś odrodzenie „miłości” do Bogdana Kosturkiewicza?


Starosta Jacek Pająk  O komentarz decyzji wyjścia NWS z koalicji dziennikarze poprosili też samego Jacka Pająka. - Bez komentarza – powiedział starosta. Potwierdził przy tym to co wcześniej na konferencji „zbuntowany koalicjant”: o wszystkim zadecyduje większość.

Starosta ustosunkował się też do niektórych zarzutów Aleksandra Rzepeckiego, szczególnie wobec zatrudnienia wicedyrektora Szumańskiego i przypisywanych temu politycznych kontekstów.

- Nie jest prawdą, że dyr. Kycia zwiększył zatrudnienie w szpitalu – stwierdził. - Natomiast dzięki Bogdanowi Szumańskiemu nowy dyrektor mógł nareszcie wyjść spoza biurka – zauważył.

- Pracowaliśmy wspólnie z Aleksandrem Rzepeckim przez ponad dwa lata, i zrobiliśmy w tym czasie dużo dobrego. Dlatego powstrzymam się od brutalnego komentarza wobec jego zarzutów – powiedział na koniec starosta.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazek

2013-06-12 17:35:31
Ten Rzepecki to kto? Stanowisko mu się marzy? Pewnie zero kompetencji i wiedzy. Do pługa pewnie się nadaje. Stary i nic nie osiągnął a teraz frustrat. Won z takimi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do Kazek

2013-06-12 17:40:53
Masz 100% racji. Won z takim kłapaczem. Pamiętamy te plakaty niszczace dobre imie szpitala. A teraz wilk w owczej skórze!!!!!! Poznaliśmy sie takim cwaniaczku.
olku

2013-06-12 17:57:48
Rzepecki twoje parcie do władzy poraża . Wykorzystali to i wystawili cię jak chłopka. Kto ? ty sam dobrze wiesz. Na końcu tej drogi zostaniesz sam zupełnie sam.
Juruś

2013-06-12 18:06:22
Nareszcie wyszło z kim trzyma ex-przewodniczacy Rzepecki.Czyżby Wójt Lysy rządził nawet Rzepeckim ? Widac lubi przebywac w takim środowisku.
jurasz

2013-06-12 18:15:20
rzepecki -polityczna d...dajka
Olek

2013-06-12 18:26:49
Bardzo dobrze ile ma być ten układ 10 lat ? potrzeba świeżości
Góral

2013-06-12 18:29:51
Zlitujcie się a co ze mną?
do Górala

2013-06-12 18:48:30
Nie kochaj juz Rzepeckiego!!!! Pokazał Ci tyły!!!!!! Kawał gościa z niego!!!!! Brrrrrrr
Z kilka lat w starostwie ...

2013-06-12 19:02:44
Jest rok 2018. Zarzuty nowego kandydata na stanowisko starosty przeciw obecnemu staroście Aleksandrowi Rzepeckiemu: XY odczytał z kartki osiem zarzutów wobec poczynań Zarządu Powiatu, a w szczególności starosty Aleksandra Rzepeckiego: polityczne motywy zatrudnienie XY jako wicedyrektora Szpitala Powiatowego, przewlekanie w czasie budowy hospicjum („mam wrażenie, że to jest specjalnie przeciw nam skierowane”), 107 zadań dla Powiatowego Zarządu Dróg zrealizowanych bez przetargu w 2012 roku (zadań nie przekraczających ustawowej ceny 140 000 euro), próba ograniczenia dodatków trudnościowych dla nauczycieli specjalnych, arogancja starosty, szczególnie wobec wójtów, zła atmosfera pracy w Urzędzie, przedłużająca się budowa hali sportowej i to, że jest ok. 500 tys. droższa niż zakładano, niemoc w obsadzeniu stanowiska dyrektora Urzędu Pracy. Ósma przyczyna dotyczyła nielojalności wobec macierzystego klubu XY, który z ramienia NWS zasiada w Zarządzie Powiatu. I tyle się zmieni :) Niech już rozwiążą te powiaty bo te urzędy to obciach w całej Polsce.
Frania

2013-06-12 19:10:29
Alku - a gdzie godność? Po trupach do władzy? Jakie masz wartości w życiu?
3oko

2013-06-12 19:53:37
Nigdy mnie tak nie interesowała postać Pająka, ale po tym co widzę co ten człowiek i te jego durne argumenty. Jak Pająk tak dba o dyrektora Kycię to niech mu załatwi L4 tak jak ów zastępca Szumański to zrobi. Ludzie pracują nieraz po 12 godzin w ciężkiej fizycznej pracy za marne pieniądze, a Kycie boli tyłek od siedzenia to niech się zwolni, bo dostję tyle za to pieniędzy, że nie jeden człowiek godny na to stanowisko nie narzekał by nawet przez pół nie zarabiając takich pieniędzy. To nie pierwszy przypadek załatwiania miejsc pracy. Dobrze wiecie, który kolega Pająka jest dyrektorem Zespołu Szkół nr.1 w Bochni - wf-ista bez żadnego doświadczenia :) aż śmiesznie to brzmi. Boli mnie to, że tak się dzieję w tym mieście, ale nie tylko w Bochni tak jest, w całej Polsce tak jest i będzie dopóki rząd się nie zmieni i to żydowskie PO w końcu starci władzę. Bo inaczej nie widzę tego jak tylko uciekać z tego kraju. Kraju, za którego nasi przodkowie oddawali swoje życie a dziś obecna władza sprzedaję ten naród.
dobra rada dla Alusia w krótkich spodenkach

2013-06-12 21:17:15
cytując klasyka: "kończ waść, wstydu oszczędź". Oczywiście - sobie
hex

2013-06-12 21:42:09
jak tak patrze na niego w kosciele jak modli sie to az obrzydzenie bierze na tego faryzeusza. o koryto mu chodzi. niech powie gdzie pracowala bliska mu osoba zanim objal funkcje a gdzie pracuje jak juz objal te funkcje. wojt i tak go pyknie
do 3oko

2013-06-12 21:50:53
i nikt nie zapłacze..........
zu

2013-06-12 22:26:06
moim zdaniem zarzuty są marne i robione trochę "na siłę". Tak jak by Rz. najpierw podjął decyzję o wyjściu z koalicji a dopiero potem zastanawial się jak to uzasadnić. No bo co? Starosta ukradł? Brał łapówki? Molestował? A może był w pracy pod wpływem? Nic z tych rzeczy. Wszystko inne co Aluś wyartykulował to są rzeczy uznaniowe. Jak sam zostanie starostą to się przkona, że nie robi blędów ten kto nic nie robi. A tak nawiasem - wie ktoś jakie są w tej chwili źródła dochodu A.Rz?
alku ..

2013-06-12 22:34:21
Alku do czego się zniżyłeś , czy można aż tak upaść żeby , skumać się z jak twierdziłeś z największymi swoimi wrogami L. W i J L . Nie udało ci się wysadzić Pana Tomasza Całki i zająć Jego miejsce to chcesz rozwalić wszystko , dlaczego ? Przecież tyle dokonało sie dobrego za starostowania starosty Pająka , zastał mosty drewniane i nadal zamienia je na murowane . Myślałem że budujecie je razem , ale widzę ,że On je buduje , a ty podsyłasz Mu falę powodziową . No no ti .. ti !!! Paskudnik jesteś ! Ach ten twój " świński pęd do władzy - nie udało się zostać Burmistrzem Miasta Bochni - prawie zerowe poparcie / przeciw własnemu kuzynowi / , no to może jak nie V-ce starosta , to może by tak wysadzić Staroste . Pomysł o tyle dobry co ryzykowny ! Policzyłeś dobrze głosy ? Nawet , jeśli dogadałeś się ze swoimi dotychczasowymi przeciwnikami , to pamiętaj , zostawią cię oni " lodzie ", bo oni niczego nie zapominają , a uczyniłeś im w przeszłości wiele przykrości !!!
do ZU

2013-06-12 22:36:31
chyba trafiłes w 10-tke. możesz zapytać pod kamieniami Brodzinskiego... aha, jeszcze trzeba zrobić zestawienie firm, które dostawały zlecenia na powiatowe inwestycje bez przetargu !!!!
Bolo

2013-06-12 22:41:07
No i znowu wyszło ze racje miał wójt Lysy. Szkoda ze Rzepecki dopiero teraz dojrzał do tej decyzji lepiej późno niż wcale. Pajak na świetlice , calka do szkoły
Bolo

2013-06-12 22:41:07
No i znowu wyszło ze racje miał wójt Lysy. Szkoda ze Rzepecki dopiero teraz dojrzał do tej decyzji lepiej późno niż wcale. Pajak na świetlice , calka do szkoły
ZNAWCA

2013-06-12 22:45:25
RZEPECKI ZREZYGNOWAŁ Z FUNKCJI PRZEWODNICZĄCEGO BO MYSLAL ZE I TAK BY GO "PAJAKOWI" WYRZUCILI.... ALE CHYBA NIE TAK DO KOŃCA MA RACJE BO GŁOSOWANIE JEST TAJNE. WPRAWDZIE OBIECANYCH STOŁEK SZEFA RADY MA KTOŚ Z JEGO BLISKICH SOJUSZNIKÓW ALE PAJAK TEZ TRACI KUMPLI POLITYCZNYCH. JEST ZASADA ZEBY NIE TRZYMAĆ Z POLITYCZNYM TRUPEM.
do "alku..."

2013-06-12 23:47:20
Calko, nie pisz sam o sobie per Pan - i jeszcze z dużej litery !!!! Nie zaslugujesz na zadna z tych uprzejmości.
Przyssani do stolców

2013-06-12 23:58:27
Panowie zajmijcje się jakimś biznesem a nie tą żenadą. Trzeba wam po prostu te stołki zlikiwidować i skończy sie to skakanie do gardeł z ktorego nie ma żadnego pożytku. O ile wiem to żaden urzędnik nigdy nie zrobił żadnej kariery w interesach więc chce się przyssać do stolca bo ma jakieś utrzymanie. No właśnie taki serial oglądamy i to już od 20 lat.
xxx

2013-06-13 05:06:19
no i koniec z marzeniami panie Rzepecki
Do Miechowity

2013-06-13 05:16:33
Przestań się udzielać na forum. Skończyło się (mam nadzieję) kombinowanie ze stołeczkami , czas spłacać kredyty. (te rzeczywiste). Dla mnie byłeś , jesteś i będziesz miernotą. Mam także nadzieję, ze wraz z wami polecą wasze przydu..sy oraz skończą się rodzinne koneksje. Zostanie po was tylko smród.
Do spidera

2013-06-13 05:28:44
Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór... został ci się jeno sznur. Mieszałeś arogancie na potęgę i ....co pozostaje szukanie świetlicy. Stare przysłowie mówi nie zrobisz z chama-pana. Skończyło się ustawianie konkursów, skończyło się szczucie ludzi na siebie. Wraz z tobą (mam nadzieje) skończy się tez donosicielstwo. Pa, pa prawdziwku !
opad rad

2013-06-13 05:46:25
Lysy juz wystarczajaco namieszal. Czas zrobic z nim i z Rzepeckim porzadek!!!!!!!!
Nick

2013-06-13 06:44:29
Pan Rzepecki strasznie się machnął, gdy szukał haków na niedawnego koalicjanta. 107 zadań bez przetargu, skoro ich wartość była mniejsza od wymaganej, to tylko zasługa starosty. Aleksander popełnił błąd. Wystrzelił przed bitwą i teraz nie ma już amunicji. To koniec kariery. Kto teraz poprze polityka, który niedawnym współpracownikom wbija nóż w plecy. I to jeszcze tekturowy.
nic dobrego z Rzepeckiego

2013-06-13 07:53:49
Pokazał kły, teraz z Węgrzynem i Lysym będzie budował koalicję. Zawsze rozpieprzał prawicę. Bliżej mu do Wałęsy, niż do mieszkańców Bochni.
draw

2013-06-13 08:58:32
kiedy pan Rzepecki dotrzymał danego słowa,kogo nie zdradził,byle załapać się do władzy.nepotyzm ,arogancja to dopiero może być w urzędzie.Najgorsi zawsze okazuią się ci którzy ostentacyjnie ,aby publika ich widziała modlą sie przed ołtarzem....
Paul

2013-06-13 11:07:00
Wypowiedż Pana Starosty w "Mojej Bochni" daje do myślenia ;
Dyzio

2013-06-13 19:01:26
Najbardziej zainteresowany tym sporem jest sam wójt Jerzy Leon - nawet (co można sprawdzić) jest nieobecny w urzędzie.-zastępuje go Stasek BUCOWIEC(czyt. angielski)
brek

2013-06-13 19:09:08
to polityczny koniec Rzepichy. nawet tylko słowna zapowiedź aliansów z lysym dyskredytuje go w oczach wielu bochnian
nadzor budowlany

2013-06-13 20:15:19
140 000 czy 14 000 euro?
sesja rady

2013-06-13 20:17:58
Jutro o 13.00 sesja rady powiatu, i powołanie nowego przewodniczącego i wice.
observer

2013-06-13 21:16:07
Rzepecki od lat jest znany z siania zamieszania i knucia po kątach.Ilu fajnych ludzi musiało odejść z mojej bochni przez jego fałsz i arogancję.Mam nadzieję,że to jego polityczny koniec,chyba,że Lysy da mu posadkę,a może ksiądz dziekan????
observer

2013-06-13 21:19:53
oj Alek,Alek jesteś dupa nie facet a jaj to nie masz wcale!
Kik

2013-06-13 21:26:18
Oj szczekają powiatowe kundle bo czuja ze zaraz bedą na wylocie i tylko ujadanie im pozostało.
PAJECZYNA sie rwie ....

2013-06-13 22:00:49
PAJECZYNA SIE RWIE GDY POWIAL WIATR HISTORII !!!!! KTO KIEDYŚ BĘDZIE PAMIĘTAŁ O JAKIMŚ PAJAKU, CALCE CZY INNYM APARATCZYKU, KTORY ZALAPAL SIE NA DOBRZE PŁATNY STOŁEK SAMORZĄDOWY.
kik

2013-06-13 22:25:40
hipokryta z tego niechluja brodatego
A l . Rzepo

2013-06-13 22:26:33
Alku rzepecki , jutro jesteś mało znaczącym zwykłym radnym . ta sesja cię zje !! ba zerzre ha ha ha Miałeś chamie złoty róg .....
gdy

2013-06-14 04:12:51
Pamiętam, że nie płacił redaktorom Mojej Bochni za wykonaną pracę, choć to grzech. Po prostu nie płacił i już.
Mik

2013-06-14 12:07:07
Moja Bochnia to była plajta. Tylko by dwóch gości ze studiów z Lublina zrobiło sobie rozgłos. A długi zostały na dlugo.
sztos

2013-06-15 14:41:34
no toś aluś wyłożył karty
jest cud !!!!!!! Rzepecki przejrzał....

2013-06-29 09:24:08
cud mniemany czyli odzyskanie pełni wzroku przez radnego Rzepeckiego wynika z prostej kalkulacji - powiatowy okręt zaczyna tonąć . armia powiatowych urzędasów woła co miesiac jeść a wielu z nich coś tam wie albo ma konotacje polityczne .... więc wyrzucić ich nie można. ale utrzymać nie ma za co i problem wybuchnie jesienią gdy banki odmówia powiatowi kredytu . obligacji bankruta żaden bank też nie kupi . .. ale nawet z niskich pobudek lepiej wyrwać się Rzepeckiemu z pajęczej sieci niż osłaniać tego politykiera PO własną ....głową.
REKLAMA