Powiat

poniedziałek 31 sierpnia 2015 16:53:09

Adam Korta pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu PracyAdam Korta pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Adam Korta, do końca ubiegłego roku dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, wygrał konkurs na stanowisko kierownika Zespołu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w krakowskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

W uzasadnieniu czytamy, że komisja rekrutacyjna, dokonując powyższego wyboru, kierowała się osiągnięciem przez kandydata najlepszego wyniku punktowego w zakresie wiedzy wymaganej na stanowisku oraz posiadaniu niezbędnych kompetencji, w tym doświadczenia do zatrudnienia na ww. stanowisku.

Przypomnijmy, że od sierpnia dyrektorem WUP-u jest Jacek Pająk, były starosta bocheński.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

żenada

2015-08-31 17:43:08
z drogowca - kadrowiec. Żałosne, co ta Platforma wyczynia w Polsce. Ale już niedługo - do 25 X
he

2015-08-31 19:02:42
Kolesiostwo ! To. widać słychać i czuć . Co spartoczyli dla powiatu że dostali takie odznaczenia jak Tusk w Brukseli?
:)

2015-08-31 21:27:12
Polityka jest wszędzie
stary!

2015-08-31 21:28:18
Cóż może nas zaskoczyć w PO?
Jan

2015-08-31 22:22:05
matka partia nie POzwoli by swoim wiernym działaczom stała sie krzywda!!!! gość po wys-rolu był szpecem od powiatowych dróg , a teraz ma być ekspertem od zasobów ludzkich !!!!! Takie cuda to tylko w POlsce !!!!!!!! Żenada!!!!!!
Brawo Adam Korta!!!!!!!!!!!

2015-08-31 23:46:08
Dobra decyzja. Pan Adam Korta jest bardzo mądrym i gruntownie wykształconym inżynierem. Jako dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg wykazał się inicjatywą i pracowitością. Przypomnijmy, że kluczowe inwestycje realizowane za jego kadencji to most na tzw. Czarnych Błotach w Kamionnej, most na Stradomce tzw. Ciąg Północny i Ciąg Południowy, liczne "schetynówki", stabilizacja osuwisk i budowa chodników... Prace szły sprawnie i były prowadzone z dużym rozmachem dzięki dobrze pisanym projektom unijnym. W latach 2010-2014 nakłady finansowe na inwestycje drogowe wyniosły 91 milionów złotych. Szkoda, że kadencja pana Korty została brutalnie przerwana przez pana Węgrzyna - z naruszeniem prawa i dobrych obyczajów. Sprawa toczy się w sądzie pracy.
ale syf !!!!!

2015-08-31 23:57:21
takiego politycznego syfu jak teraz jeszcze nie było. w całym kraju platfusy i peeselowcy rozprowadzają swoich . tak samo zrobili z pająkiem w wojewódzkim urzędzie pracy. Teraz pająk rozprowadza swoich kolesi. Masakra !!!!!
Ha, ha, ha

2015-09-01 00:16:32
Komisja była zachwycona . Kandydat zna sie na wszystkim - na drogach, na ochronie środowiska, na zasobach ludzkich, na burmistrzowaniu w Bochni. Dzięki niemu i Pajakowi powstaną tysiące nowych miejsc pracy albo ...nie powstaną.
koral

2015-09-01 10:40:43
Dla kogo zbudowano most na Czarnych Błotach w Kamionnej i ile osób korzysta z niego ???
Jacek Pająk = skuteczny lider

2015-09-01 14:42:27
Nominacja pana Jacka Pająka na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie to krok w dobrą stronę, który przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności. Przez ostatnie osiem lat kierowania Starostwem Powiatowym w Bochni, pan Pająk pokazał, że jest niezwykle efektywnym i przedsiębiorczym liderem. Przede wszystkim pokazał, że jest biegły w pozyskiwaniu środków unijnych i modernizacji powiatowej infrastruktury. Świadczą o tym liczne, milionowe inwestycje: drogi, mosty, chodniki, budowa nowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, doposażenie Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozwój szpitala - lądowisko, parking, ogrzewanie z solarami, doposażenie SORU, nowe karetki, budowa nowoczesnych oddziałów (położniczy, opiekuńczo-leczniczy, ortopedyczny). Kolejnymi przykładami są nakłady na pomoc społeczną - budowa Domu Pomocy Społecznej w Bochni, inwestycje w Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach, winda i plac zabaw dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Należy też podkreślić rozwój powiatowego szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Utworzenie Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bochni, budowa nowoczesnej hali sportowej w Łapanowie. Rozwój szkół technicznych i zawodowych, liczne inwestycje w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych, liczne kursy zawodowe dla młodzieży, zwiększające ich szanse na rynku pracy oraz zachęcanie młodzieży do kształcenia się w Powiecie Bocheńskim poprzez fachową promocję, zakrojoną na szeroką skalę. Osiągnięcia pana Jacka Pająka oraz wszystkich urzędników Starostwa Powiatowego w Bochni, podległych mu jednostek oraz dużego grona podwykonawców są chlubą dla powiatu i będą służyć wielu pokoleniom.
do Jacek Pająk = skuteczny lider

2015-09-01 17:12:05
Pan Jacek Pająk, za rzeczy które robił był wynagradzany dość dobrze z moich podatków. pewno mógł zrobić więcej ale ok. generalnie nie narzekam, a nawet żałuję, że już starostą nie jest. Ale problemem jest to, ze polityka stanowi trampolinę do stanowisk. Nie oczekuje się, ze konkursy wygraja ludzie uczciwi z wiedzą i kompetencjami ale tacy, którzy mają "znajomości" czyli tkwią w układzie. A PO jest lojalna wobec swoich....
Zosia

2015-09-01 17:20:54
Trochę dziwne, ze inżynier środowiska- geodeta zostaje specjalistą zasobów ludzkich. W Krakowie, mieście z UJ nie było kandydatów po ZZL?
julian

2015-09-01 17:37:04
jacek pajak dba o spadek bezrobocia wsrod aparatczykow partyjnych PO!!!!!!!!! piersze dzialania juz widac , pajak teraz zabierz sobie swoich POwiatowych przydupasow do WUPu
masakra !!!!!!!!!!!

2015-09-01 19:17:40
wyjątkowo wredny aparatczyk PO ciągnie za sobą wyjątkowo niesympatycznego członka , oczywiście tej samej partii !!!!!!!!!!
do masakry i juliana

2015-09-01 19:37:18
Wy, a raczej ty masz chyba na myśli Ludwika Węgrzyna. To ten aparatczyk znany jest z tego, że zatrudnia członków i sympatyków PSL w jednostkach podległych starostwu, nie zapominając też o ich rodzinach. Czasem też tworzy stanowiska wicedyrektorów, żeby zatrudnić "kolegę" np. pana Henryka... A jakie są kulisy zatrudnienia pani Zysek na stanowisku dyrektora PZD? Została zatrudniona poza konkursem. Pozostali kandydaci rzekomo nie spełniali wymogów formalnych. Akurat!!! To wszystko było ustawione. Wszyscy wiedzą, że ta pani to dobra znajoma pana Węgrzyna i jego współpracowniczka. Zarząd Powiatu wstydu nie ma, nawet pozorów nie zachowują - po znajomości i poza konkursem!
Olek

2015-09-01 20:57:45
czy prawda jest ze szumanski były wiceburmistrz i wicedyrektor szpitala ma wygrac "konkurs" na dyrektora gminnego ZOZ-u za zasługi przedwyborcze dla bzdeka
Bolo

2015-09-01 22:36:14
Idź, Olo, zapytaj sam o to Szumańskiego, a nie siej plotek. Chyba, że masz pietra
Obcy

2015-09-02 09:15:51
Czym dalej ci panowie są z dala od Bochni to dla Bochni lepiej.Jak czytam to,to się nie mogę powstrzymac od smiechu.Normalne jaja do kwadratu.
snajper

2015-09-02 12:48:46
Ja zaniosę na mszę,że ich w Bochni nie ma.
NIE OBRAŻAJCIE PRACOWNIKÓW NASZEGO SZPITALA

2015-09-02 19:36:55
Od administracji Szpitala Powiatowego w Bochni proszę się odczepić, bo obecni zarządcy szpitala stają na głowie, żeby podnieść renomę szpitala. Wiem, co mówię, gdyż moja rodzina mieszka w Bochni od pokoleń, a ja mam kontakt z kilkoma pracownikami szpitala. Dobrze pamiętam, że jeszcze kilkanaście lat temu, bocheński szpital miał opinię umieralni, pacjenci uciekali do Brzeska, Tarnowa i Krakowa, a miasto huczało od plotek o jego likwidacji. Jednak, ostatnimi czasy szpital pięknieje w oczach, bo sprawni menadżerowie piszą projekty i pozyskują unijne środki na poprawę infrastruktury. Dlatego wkurza mnie, jeśli ktoś opluwa administrację szpitala np. pana Szumańskiego. Dobre zarządzanie to gwarancja sukcesu szpitala. Doceńmy efekty: inwestycje za ponad 11 mln zł, rozbudowa szpitala, projekt "Rozwój elektronicznych usług i treści medycznych oraz telediagnostyki radiologicznej", montaż solarów, modernizacja systemów ciepłowniczych, nowoczesny pododdział chirurgii urazowej i ortopedycznej, nowy blok porodowy i neonatologii, lądowisko dla helikopterów (dofinansowanie unijne wyniosło 2,4 mln zł), utworzenie Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego, dostosowanie szpitala do osób niepełnosprawnych. Koszty remontu oraz zakupu sprzętu wyniosły przeszło 925 tys. zł). Pisać można jeszcze dużo. Ludzie doceńcie te wszystkie osiągnięcia, bo będą one służyć wielu pokoleniom mieszkańców powiatu bocheńskiego, naszym dzieciom i wnukom. Szanujmy szpital, doceńmy ofiarną pracę lekarzy, pielęgniarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, ratowników, całą obsługę i administrację.
SiP

2015-09-02 19:37:59
Kumoterstwo i układ jest wizytówką PO. Może wreszcie 25 października damy mafii należytą nauczkę. Pająk i Korta działają na szkodę Platformy i jest to jakaś wartość. Ale nie dla nich. Dla Odrodzenia Polski.
Madzia

2015-09-02 19:46:50
łabędzi śpiew platformianej sitwy. Zostało im półtora miesiąca
szumanski dalej żywi sie w szpitalu

2015-09-02 21:36:32
protesty związków zawodowych i radnych są ignorowane przez władze powiatu . szumanski ktory wycierał klamki w rożnych partiach nadal pobiera kasę ze szpitala. zamiast zatrudnić kilku lekarzy i pielęgniarki kycia zatrudnił lokalnego polityka. niestety kycia nie poniósł za to żadnych konsekwencji, widocznie ktoś politycznie za nim stoi . trzeba jak najprędzej rozpędzić to całe towarzystwo. eksperymenty niech sobie robią u siebie w domu. pani ordynator oddziału wewnętrznego ktora przyszła po pani doktor kosturkowej nie jest juz ordynatorem. wyniki finansowe szpitala miał sprawdzić niezależny audytor ale starosta nie słucha radnych i moze sie na tym potknąć.
Polityczne hieny nadal atakują szpital!

2015-09-02 22:13:39
A może cwaniaczku napiszesz nam, jakie masz na nazwisko i co łączy cię z panem Węgrzynem i panem Lysym, no i z waleczną rodziną K. Od razu podaj z jakiej listy wyborczej startowałeś i co ci Ludwik Kajetan ci obiecał. Zapamiętaj sobie, że twoje rycie pod dyrektorem szpitala, panem Kycią na nic się nie zda i NIE ZOSTANIESZ DYREKTOREM SZPITALA. Powiat to nie jest prywatny folwark pana Węgrzyna. Niech sobie nie myśli, że zrobi ze szpitalem to samo, co zrobił z Powiatowym Zarządem Dróg, czyli zwolnił z naruszeniem prawa dyrektora Kortę i zatrudnił bez konkursu panią Zysek. Ta pani jest znajomą i współpracowniczką pana Węgrzyna, która okryła się niesławą po aferze z Tankownią. Podobno PSL załatwił jej pracę w Warszawie i uciekła z Bochni. Teraz wróciła razem z Węgrzynem. Protesty związkowców zaczną się w szpitalu, jeśli jakiś Ludowy działacz dostanie tam kierownicze stanowisko. Jak zwykle bez konkursu. Bochnia stoi murem za szpitalem.
czy szumański nadal przy korycie w szpitalu?!

2015-09-03 09:19:34
jezeli lokalny politykier szumański nadal jest zatrudniony w szpitalu to powiatowi władcy powinni natychmiast wyrzucić kycie. oprócz służalczości do pajaka kycia doprowadził do chaosu w szpitalu, znowu zmienił się ordynator oddziału wewnętrznego. tam trzeba zmienić dyrektora !!!!! wcześniej powinien być rzetelny audyt . radni powiatowi domagali się kontroli w szpitalu i cisza od pół roku.
kotek

2015-09-03 10:59:08
do nie Obrażajcie Pracowników Naszego Szpitala nie wiem człowieku co i ile Ty bierzesz ale z treści twojego wpisu wynika że o wiele za dużo i bujasz w kosmosie. Wszystko co opisałeś (aś) to zasługa pracowników i poprzedniego dyrektora pana Szafrańskiego. Obecna dyrekcja pogrąża szpital na całego i dąży do prywatyzacji i przekazania szpitala pewnej krakowskiej spółce. Jestem długoletnią pracownicą szpitala i takiego syfu jak jest teraz nie było nawet za czasów dyrektora śp. Jaworowskiego.
Dość opluwania naszego szpitala w mediach.

2015-09-03 21:57:57
Ja jestem córką wieloletniej pracownicy szpitala i żoną ratownika medycznego i nigdy nie słyszałam, żeby członkowie mojej rodziny twierdzili, że w szpitalu jest "syf". Powiem więcej, to właśnie poprzedni dyrektor Szafrański był słabym zarządcą, szpital się zadłużał, tracił potencjalnych pacjentów, a inwestycji i remontów było jak na lekarstwo. Nie każdy człowiek nadaje się na kierownicze stanowisko. Trzeba mieć umysł jak brzytwa, żeby obracać milionami złotych, a wcześniej je zdobywać, pisząc skomplikowane projekty unijne. Od kilku lat szpital ma dobrych menedżerów i widać efekty. O licznych inwestycjach i modernizacji szpitala już wspomniano, ale to nie wszystko. Teraz szpital jest przyjazny dla pacjenta - nie trzeba osobiście fatygować się do szpitala. Do wszystkich przyszpitalnych przychodni, gabinetów lekarskich i pracowni diagnostycznych obowiązuje rejestracja elektroniczna. Pacjenci mogą zmieniać czy odwoływać wizytę bez konieczności osobistej wizyty w poradni. Co więcej, pacjenci mają wgląd w historię choroby, własne wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych. To jest prawdziwa rewolucja, jeszcze niedawno można było o tym tylko pomarzyć. Trzeba też przyznać, że personel szpitala jest bardzo przyjazny i pomocny. Szczególną opieką otacza się ludzi starszych, z terenów wiejskich. Niedawno przekonała się o tym moja ciocia. Ja jestem całym sercem za naszym szpitalem i mam pewność, że ludzie tam pracujący robią kawał dobrej roboty.
rudy

2015-09-04 14:54:26
do dość opluwania naszego szpitala w mediach z tego co napisałaś kobieto to wniosek jest prosty kłamiesz jak z nut i nie masz pojęcia o czym piszesz . Bujasz w oparach nie wiem czego ale wyleczyć tego na pewno się da. Wymień choć jeden projekt na który obecna dyrekcja pozyskała unijne fundusze. To co wymieniłaś to wszystko zostało wykonane za kadencji dyrektora Szafrańskiego . Jeśli uważasz że to co piszesz jest prawdą to czekam na polemikę.
do rudy

2015-09-04 22:06:06
Pan to ma taką mentalność: jak cię złapią za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Dobrze znam sytuację w szpitalu, bo mam tam rodzinę i znajomych i wiem, ile szpital zawdzięcza obecnemu zespołowi zarządzającemu. Dyrektora Szafrańskiego już dawno nie ma, a większość wymienionych inwestycji została zrealizowana w latach 2010-2014 przy współudziale środków z UE. Inwestowanie z zdrowie to był jeden z priorytetów działań samorządu powiatowego. Można to sprawdzić w wielu źródłach medialnych i samorządowych. Miejmy nadzieje, że obecne władze będą kontynuować ten kierunek działań. Niedopuszczalne jest atakowanie szpitala na sesjach Rady Powiatu jedynie dla załatwienia doraźnych celów politycznych, głównie kadrowych. Na to zgody być nie może.
rudy

2015-09-05 13:43:29
do rudy szanowny oponencie pieprzysz głupoty Ty masz w szpitalu rodzinę i znajomych i piszesz głupoty ja pracuję i dobrze wiem co szpital zawdzięcza obecnej kadrze zarządzającej o czym przekonasz się wkrótce. Natomiast wszystkie dotacje unijne zostały pozyskane przez pana dyrektor Szafrańskiego. Obecny tak wychwalany przez Ciebie zarząd szpitala nie aplikował ani jednego wniosku o fundusze europejskie. Jeśli jesteś lepiej poinformowany to napisz jakie wioski zostały aplikowane i zrealizowane a jeśli nie to zamilcz na wieki.
do rudego

2015-09-05 22:31:47
A co ty tak plujesz na obecnego dyrektora szpitala? Czyżby miłościwie nam panujący Ludwik Kajetan Węgrzyn obiecał ci stanowisko dyrektora? To dlatego tak hejtujesz w Necie? Coś ci powiem, misiu. Nie wierz mu. Ludwik to strasznie zakłamana morda. Naobiecuje cudawianek, a potem nie odbiera komórki.
rudy

2015-09-06 19:41:35
do rudego kolego ja nie pluje na szpital ani na dyrektora tylko piszę prawdę a nie jakieś pierdoły wyssane z palca przez Ciebie napisz prawdę a ja przestanę Ci odpisywać. Poprosiłem Cię żebyś napisał jakiś konkret a Ty od razu zmieniasz temat. 01
Wiesiu

2015-09-07 20:20:32
A o wiernym koledze to Jacuś zapomniałeś ?
oj rudy, rudy

2015-09-08 19:26:07
Rozwój szpitala w ostatnich latach jest faktem. - 2010-2014 inwestycje za ponad 11 mln zł, przy współudziale środków z UE, - rozbudowa szpitala, - rozwój elektronicznych usług i treści medycznych oraz telediagnostyki radiologicznej, - montaż solarów, - zmodernizowanie systemów ciepłowniczych, - nowoczesny pododdział chirurgii urazowej i ortopedycznej, - nowy blok porodowy i neonatologii, - udogodnienia dla niepełnosprawnych, - lądowisko dla helikopterów, - wygodny parking, - oddział opiekuńczo-leczniczy, - remont i wyposażenie za 925 tyś. zł Szpital Powiatowy w Bochni jest naszą chlubą! Doceńmy to. Szanujmy jego administrację i personel medyczny. Oni zasługują na nasz szacunek.
bono

2015-09-09 09:57:11
czytając komentarze na temat obecnych warunków w bocheńskim szpitalu podzielam opinie rudego natomiast ten ktoś pod nazwą nie obrażajcie szpitala pisze jak opieką otaczane są osoby starsze i jaki jest stosunek do osób starszych jest po prostu śmiechu warte ja będąc tam w odwiedzinach tego nie zauważyłem a o tych lądowiskach i innych inwestycjach to słyszałem dawno temu więc czyja to zasługa no czyżby szpital robił sie kolebka zatrudniania rodzin
rudy

2015-09-09 10:56:13
do rudy oj rudy człowieku gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś się że ja nie zaprzeczam że zostało zrobione to co napisałeś ale na Boga nie pisz że zrobiła to obecna dyrekcja bo jest to nieprawda. Poprzednia dyrekcja wraz z pracownikami pozyskiwała środki na wszystkie inwestycje które opisujesz i to jest prawdą ale jeśli chcesz polemizować nadal to służę
rudy - co ci starosta obiecał?

2015-09-13 14:21:33
Troska o pacjentów, zwłaszcza tych najsłabszych, starszych i zagubionych to efekt ogromnego serca i empatii pracującego tam personelu. Całujemy was panie i panowie po rękach za wasze podejście i troskę. To jest fakt i wiele osób to potwierdzi. Obecny zarząd szpitala bardzo się stara, aby szpital się rozwijał. Wiadomo, że były dyrektor i jego poplecznicy w stylu rudego mają interes w tym, aby się mścić. Niepokojące są też ataki oraz kampania obrzydzenia i nienawiści, jaką lansuje obecny starosta z PSL na sesjach Rady Powiatu. Wszyscy dobrze wiemy, że tego typu nikczemne działania mają podłoże polityczne i mają być usprawiedliwieniem dla ewentualnej zmiany dyrekcji. To bardzo proste. Szanowny Ludwik Kajetan Węgrzyn wygłosi formułkę, że utracił zaufanie do władz szpitala, aby czy prędzej zainstalować tam swego poplecznika. Jak wiadomo, poparcie przed jesiennymi wyborami bardzo mu się przyda. A kolesiostwo, nepotyzm i korupcja polityczna nie są dla PSL przeszkodą w budowaniu kariery politycznej jej członków, co dobitnie pokazał przykład Jana Burego. Ale czy takiej Polski chcemy?
kandydatka

2015-09-13 23:06:01
Brałam udział w tej rekrutacji, nic dodać nic ująć - jeszcze raz (chyba już ostatni) miałam nadzieję że liczyć się będą kwalifikacje i kompetencje oraz doświadczenie w branży HR........
REKLAMA