Powiat

wtorek 18 września 2012 19:43:38

Ciąg dalszy sprawy przeciwko gminie przed Sądem Administracyjnym Ciąg dalszy sprawy przeciwko gminie przed Sądem Administracyjnym

We wtorek 18 września przed Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się kolejna rozprawa Wacław Woźnicki i Wojewoda vs Rada Gminy Bochnia. Przypomnijmy, że chodzi o kontrowersyjną uchwalę Rady z 2011 roku, zabraniającą kandydowania na stanowisko sołtysa osobom, które wcześniej były zawieszone w swych czynnościach.

W imieniu wójta gminy Bochnia, który został uprawniony przez Radę do występowania w tej sprawie przed sądem stanął jego przedstawiciel, mecenas Robert Tomczyk. Wnioskował on od odrzucenie powództwa w całości. Otóż Rada Gminy na nadzwyczajnym posiedzeniu (cztery dni temu) podjęła uchwałę ujednolicającą statuty wszystkich bocheńskich sołectw. W kwestii ordynacji wyborczej na sołtysów dodaje się tam słowa o tym, że nie mogą kandydować na sto stanowisko „obywatele Unii Europejskiej, niebędący obywatelami polskimi etc.”, pozostawiając bez zmian zapis o sołtysach zawieszonych przez Radę. Zdaniem gminnego mecenasa podjęcie takiej uchwały anulowało tę zaskarżoną, z 2011 roku, i wobec tego skarga staje się bezprzedmiotowa.

Janina Chojnacka i Wacław Woźnicki przed salą rozprawInnego zdania byli powodowie. Zarówno przedstawicielka Wojewody jak i sam Wacław Woźnicki podtrzymali przed sądem swoją skargę, wywodząc, że ograniczenie biernego prawa wyborczego jest sprzeczne z konstytucją, a nowa uchwała o statutach sołectw bynajmniej tej wady nie usuwa. Przypomniano również, że sołtys jest wybierany bezpośrednio przez zebranie mieszkańców wsi i tylko takie zebranie ma prawo go odwołać.

W tej kwestii przedstawiciel gminy był odmiennego zdania. Użył przy tym oryginalnej konstrukcji myślowej o osobach, które w sposób rażący naruszają porządek prawny, nie zostały jednak skazane prawomocnym wyrokiem. Aby gmina funkcjonowała Rada musi mieć instrument zawieszania sołtysa, który ten porządek prawny narusza.

Trudno przy tej okazji nie zadać pytania kto i według jakich kryteriów będzie decydował czy prawo, zwłaszcza w sposób rażący, zostało naruszone, skoro sołtys nie został skazany przez sąd…?

Robert Tomczyk stwierdził też, że cała sprawa jest elementem „prywatnej wojenki” Wacława Woźnickiego z gminą, jego Mecenas Robert Tomczyk i radczyni Urzędu Wojewódzkiegomotywacja jest czysto partykularna, a Sąd Administracyjny ma być tylko narzędziem w tej walce. Zażądał obciążenia Wacława Woźnickiego kosztami zastępstwa sądowego, a więc zapłaty za własne wystąpienie przed SA w imieniu wójta.

Były sołtys Brzeźnicy chciał się odnieść do słów o prywatnej wojence, przewodnicząca składu zapewniła go jednak, że sąd na te słowa mecenasa nie zwrócił żadnej uwagi. Wacław Woźnicki wyraził również przekonanie, że nadzwyczajna sesja Rady Gminy została celowo zwołana 14 września, aby anulować starą uchwałę i w ten sposób podjąć próbę wytrącenia powodom argumentów z ręki podczas dzisiejszej rozprawy.

Sąd interesował się natomiast czy po wejściu w życie skarżonej uchwały odbyły się wybory na sołtysów, a zatem – czy przyniosła ona skutki prawne. Mecenas gminny stwierdził, że według jego wiedzy nic takiego nie miało miejsca.

O tym, że było zgoła inaczej przekonała sąd radczyni z Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiając dokumenty, mówiące o tym, że wybory na sołtysów odbyły się w Gminie Bochnia w czerwcu i lipcu 2011 roku, a w Brzeźnicy – w grudniu 2011. Obezwładnieni uchwałą Rady Wacław Woźnicki i Janina Chojnacka nie mogli w nich wziąć udziału.

Sąd odroczył wydanie wyroku w tej sprawie do 27 września 2012 roku. Czy zwycięży formalne podejście do prawa (oddalenie powództwa z racji tej, że skarżona uchwała już przestała obowiązywać) czy też zostanie rozstrzygnięte meritum, a więc prawo Rady Gminy do ograniczania biernego prawa wyborczego obywateli - dowiemy się już za tydzień.

Poproszony o komentarz Wacław Woźnicki skupił się na kwestii żądania mecenasa zwrotu kosztów zastępstwa. Stwierdził sarkastycznie, że „to świadczy o bardzo pokojowym nastawieniu gminy w wojence, którą ja rzekomo prowadzę”. Dodał również, że już dawno zapłacił mecenasowi Tomczykowi za jego reprezentację przed sądem – swoimi podatkami płaconymi na rzecz Gminy.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

kelnerzy mogą rządzić w knajpie

2012-09-18 20:14:04
sprawdza się stara zasada że każdy powinien robić to na czym się zna . burmistrz albo wójt powinien kierować samorządem, mądry sołtys rządzić na wsi a kelner może dyrygować w knajpie. czytam i twierdzę żę mecenas był boski.
starszy kelner

2012-09-18 20:23:03
Na fotografii widzę dwie przygasłe gwiazdy gminy Bochnia. Jedna jest emerytką a drugi rencistą płaconym z moich podatków. Czy oni jeszcze chcą być sołtysami? Brakuje im samokrytycyzmu. Mieszkańcy już o nich zapomnieli bo mają nowych i lepszych przedstawicieli.
olek

2012-09-18 20:42:06
przez takich ludzi jak woznicki ludzie niezdolni do pracy maja glodowa rente. a ten zchorowany kelner oprocz renty dostaje lub dostawal kase jako inkaset, radny, czlonek rady spolecznej szpitala i tym sie powinien zainteresowac sad....ale najpierw zainteresuje sie tym ZUS
obezwładnieni, ha, ha, ha

2012-09-18 20:50:58
wyborcy "obezwładnili" zawieszonych sołtysów bo wybrali innych, odpowiedzialnych. wszyscy wiedzą że tamci po prostu nie mogą przeżyć utraconych diet.
Wymiotą

2012-09-18 20:56:06
Gminny pies zaczął obszczekiwać pół godziny po ukazaniu się artykułu. To się nazywa panika !
poldi

2012-09-18 21:13:19
skoro tak gminne kundelki plują na pana Woźnickiego i panią Chojnacką to znaczy, że sie ich boją. I TAK TRZYMAĆ!! Niech się im grube tyłki trzęsą ze strachu:)
poldi

2012-09-18 21:13:24
skoro tak gminne kundelki plują na pana Woźnickiego i panią Chojnacką to znaczy, że sie ich boją. I TAK TRZYMAĆ!! Niech się im grube tyłki trzęsą ze strachu:)
ewa

2012-09-18 21:24:30
zwolennicy gminy próbują nas przekonać, że to jest sprawa TYLKO 2 przygasłych gwiazd. A tak nie jest. To jest sprawa ustrojowa, dotyczącą nas wszystkich.
z Brzeźnicy

2012-09-18 21:28:46
Byłam w grudniu na zebraniu i Woźnicki nawet nie raczył się pojawić na nim. Było ze stu mieszkańców i wybrali dobrego młodego sołtysa. Bardzo dobrze. W końcu we wsi jest spokój i... zrobiona kanalizacja, którą Woźnicki blokował. Takich pieniaczy i szkodników jak on wszyscy mają dość.
do Ewy

2012-09-18 21:30:19
Niestety, to jest sprawa przygasłych gwiazd, ludzi na emeryturze, rencie, zacietrzewionych politycznie i zajadłych z nienawiści. Ani w Cikowicach nikt poważnie nie traktuje Chojnackiej, ani w Brzeźnicy - Woźnickiego. Ciężko ci to przyznać, ale niestety taka jest prawda!
do do ewy

2012-09-18 21:34:36
jeśli tak rozumiesz konstytucyjne prawo to Twój problem... mam nadzieje, że nie zasiadasz we władzach samorządowych
cd

2012-09-18 21:36:19
...bo wtedy byłby to i mój problem
Volny

2012-09-18 21:43:01
Sram na całą radę gminy. Liczą się tylko ludzie co mają własne zdanie a nie własne interesy.
karlo

2012-09-18 21:53:26
Mecenas ma rację, jak widzę poczynania Woźnickiego, to rzeczywiście prowadzi on swoją wojenkę, niedawno napisał donos do wojewody o rzekomym, nielegalnym sprawowaniu funkcji radnego przez członków OSP. Wojewoda wyśmiał jego pseudo argumenty i odrzucił. Ludzie na nim się w Brzeźnicy poznali.
grzes

2012-09-18 22:10:49
Ile kosztowało wynajęcie tego mecenasa?Kto za to zapłacił?
Miecio

2012-09-18 22:31:00
LUDZIE!!! CO SIĘ TAK GORĄCZKUJECIE?! JESZCZE 2 LATA, PRZYJDĄ WYBORY I BĘDZIE PO LYSYM! MIESZKAŃCY MAJĄ GO SERDECZNIE DOŚĆ
Ta gmina to obciach

2012-09-18 22:35:01
Gmina Bochnia to jest już obciach nie tylko w powiecie bocheńskim ale już chyba w całym karju. Panie wójcie to co Pan w tej gminie wyprawia jest żenujące.
ha, ha, ha...

2012-09-18 22:46:15
Pieski od Wacka, byłej sołtyski z Cikowic i od "redaktorki" z Cerekwi - szczekają, ale mieszkańcy w gminie Bochnia są mądrzejsi i takiej sfory nie słuchają.
dyżurny

2012-09-19 02:08:22
chciałbym żeby w każdej gminie był taki "obciach" jak w gminie bochnia. wasz wójt budował we wsiach kanalizacje, gdy jeszcze u nas "za miedzą" mówiło się dopiero o wodociągach. do dzisiaj pływalnia w proszówkach jest chlubą ziemi bocheńskiej którą zna już połowa polski bo tam jest 100 kolektorów słonecznych i pompy ciepła. w każdej szkole jest nowa sala gimnastyczna. sorry, ale jest zgłoszenie i muszę jechać.
al

2012-09-19 07:16:04
woznicki i jego stowarzyszenie wyborcze "odnoga gminy bochnia" dostaja szalu powyborczego ze wojt znowu wygral wybory. ludzie poznali sie na pieniaczach i macicielach typu woznicki i chojnacka i pokazali im miejsce w szeregu. poczekamy do wyborow jak beda okregi jednomandatowe to wtedy woznickiemu nie pomoze partyjna lista pajaka.
obca

2012-09-19 09:13:07
jaki adwokat Wojta taki wójt na tych klamstwach daleko nie zajdzieczy sad to dostrzegnie, a placic to adwokat powinien za te klamstwa gdzie jego etyka moze wreszcie zawiesi go Okregowa Rada Adwokacka za naruszenia kodeksu etyki nie jeden juz za to zostal ukarany, a wojta tylko za obslugę prawna i koszty ztym zwiazane byc moze juz nie dlugo wyliczy regionalna iba obrachunkowa wlasnie tam biegne
Biegły

2012-09-19 09:33:25
Ile kosztowała obsługa prawna urzędu Gminy Bochnia I rady Gminy Bochnia za 2011 i jak się to ma do 2010 roku, jeśli ktoś wie proszę napisać.
do obca

2012-09-19 10:12:06
ja juz bedziesz w RIO to zapytaj jak to jest ze powiat w lapanowie placi 2 raz za to samo urzadzenie na hali???? taka rozrzutnosc??? a moze niegospodarnosc?
do woznickiego

2012-09-19 10:20:37
woznicki taki z ciebie patriota lokalny? a co jako radny powiatowy zrobiles dla brzeznicy???wielkie nic???? glosujesz za chodnikami w rzezawie zamiast w brzeznicy - to wracaj do rzezawy!!!!!!!!!!!!!!wczesniej lizales d.... wegrzynowi teraz pajakowi - jestes jak choragiewka
do dyzurny

2012-09-19 11:35:51
chyba ci się w głowie pomieszało. basen w Proszówkach chlubą ziemi bocheńskiej z mchem na płytkach ha ha. dobrze że szkoły maja tam zajęcia wych. fizycznego bo swieciłby pustkami. potrzebny ten basen jak wszy w pewnej części ciała. kolektorow ktos nie widział i przyjeżdza do proszówek zeby je zobaczyć. Tak samo jak i wycieczki miały oglądać grodzisko w Lapczycy (miała być replika) a co wyszło g...no. Wracając do tematu artykułu bardzo dobrze ze są tacy ludzie jak pani Chojnacka i pan Woźnicki. Dlaczego takie oszczerstwa na nich wypisujecie bo się ich po prostu boicie.Pan i władca pozbawia konstytucyjnego prawa wyborczego obywateli w imię prawa to po prostu skandal. na rozprawie byla przedstawicielka Wojewody więc oni też prowadzą "wojenkę" z wójtem? Jaki ten wójt biedny wszyscy się na niego uwzięli. Ludzie dajcie mu święty spokój bo się biedny rozchoruje i będzie musiał udać się po pomoc do p. Kracika.
ha ha

2012-09-19 12:51:22
niezły cyrk był na sali sądowej - wystarczy spojrzeć na WYSOKI SĄD
radny

2012-09-19 18:22:21
wojewoda chce żeby zawieszony sołtys był pozbawiony możliwości ponownego kandydowania przez ściśle określony czas a nie bezterminowo. >>>>>>>>> ale ten rencista-polityk powiatowy chce aby sołtysom było wszystko wolno, bez konsekwencji . gdyby rada nie wyrzuciła go ze stołka sołtysa brzeźnicy , gmina nigdy nie wybudowałaby tam kanalizacji bo ciągle mieszał.
ciekawe za co ma rente

2012-09-19 18:32:46
radny powiatowy, przewodniczący komisji, prezes stowarzyszenia - to sa wszystko tytuły rencisty wacława w. żyjącego z moich podatków, który jeszcze oprócz renty pobiera co miesiąc dodatkowo diety !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! też z moich podatków !!!!!!!!!!!!!!!! czemu tego nikt nie sprawdzi, przecież młody facet powinien iść do roboty a być na utrzymaniu państwa !!!!!!!!!!! może włóczyć się po sadach więc może też pracować. nie musi od razu dźwigać 100 kg ale utrzymywanie go przez społeczeństwo to skandal.
ki

2012-09-19 19:39:38
Sołtys Woźnicki stanął w obronie ludzi ogłupionych przez wójta. Już wiadomo, że miał rację, bo nie wolno wymuszać opłat partycypacyjnych. Opluwa się go więc, za to że bierze rentę, bo nic więcej nie można było wymyślić. Jacy wredni durnie tu wypisują swoje głupstwa !
Zosia

2012-09-19 20:03:16
To straszne, że ludzie nie rozumieją, że tu chodzi o łamanie prawa przez gminę, o deptanie demokracji przez Lysego. I nawet nie to jest najgorsze, że Lysy to zrobił (zrobił bo docenia przeciwnika i po prostu się bał) ale to, że tyle wpisów świadczy o tym, że jest Wam to obojętne, że dajecie na takie działania przyzwolenie. Mam nadzieję, że to faktycznie tylko pracownicy i inni uwikłani w sieć zależności. A Panu Woźnickiemu gratuluję odwagi cywilnej i życzę wytrwałości.
do radnego i dyżurnego

2012-09-19 20:11:15
wszystko wybudował Lysy, tylko za czyje pieniądze, bo nawet na piknikach Lysy nie płaci za kiełbaski ani piwo. faktycznie dzieci zapełniają basen i potem trzeba je leczyć z grzybicy, a kanalizacja to obowiązek gminy, wiec po prostu musi to robić i od tego jest i za to bierze niemałe pieniądze.
Onufry

2012-09-19 20:27:50
Panie mecenasie gminny - pomóż Pan - zastrzeliłem teściową(art 148 K.K) - ale z Panem wygram(mam więcej pieniędzy od wójta -dziada bez grosza). Ale teściowa stosowała mobbing w mojej małżeńskiej sypialni (chyba art 388 k.k) i to przez 20 lat .MECENASIE TOMCZYK DAJ NUMER DO SWOJEJ KANCELARII -proszę
Biegły

2012-09-19 20:32:12
A co z osobami odciętymi od świata, wójt pozbawił dojazdu do do domów, kiedy się skończy ta okupacja prze wójta gminy Bochnia, czas wójta się kończy, osób związanych z wójtem, takimi prostymi sprawami nie daje rady, że najwyższe władze w Polsce muszą rozwiązywać sprawy
Obserwator

2012-09-19 20:47:19
Pytam się gdzie jest w tej sytuacji Rada Gminy Bochnia? Odpowiedzialność ponosi też za tą sytuację, czy wójt im tak dobrze płaci, że wszystko przegłosują? Odcięli pana Ochla z Pogwizdowa od świata, czy im nie jest wstyd, ale cóż nie będą występować przeciwko wójtowi, ponieważ wójt by przygotował uchwałę, aby aby odwołać radnego.Co tam taki pan Ochel, takich jest wielu, czy jest przyzwolenie obywateli gminy Bochnia na łamanie prawa? Mleko się rozłało, ale kto będzie je zbierał. Opuwacie Panią Chojnacką, pana Wożnickiego, ale czy wiecie za co?Diabeł was opętał. Proszę was pomóżcie Panu Ochlowi, bo się znajduje w bardzo trudnej sytuacji.
mieszkaniec

2012-09-19 20:56:33
Wójt wynajął bardzo mocnego mecenasa z Krakowa byłego sędziego wydziału cywilnego, który ma szerokie kontakty, za pięniądze podatników występuje przeciwko bezbronnych obywatelom gminy Bochnia.No cóż ma taką możliwość wójt, którą wykorzystuję do maximun.
Do Wójta

2012-09-19 21:04:37
Wójt został Neronem
Do Zosi

2012-09-19 21:11:00
Jak jesteś taka mocna to pomóż Ochlowi i mieszkańcom z z Pogwizdowa
do biegłego, obserwatora i innych psycholi

2012-09-19 21:57:27
jeżeli kłócisz się z sąsiadem - to wina wójta. jeżeli zabiłeś teściową - to też wina wójta. jeżeli wójt na złość niektórym dupkom robi kanalizację - to wina wójta. bezczelność i idiotyzm ma swoje granice, ale ilość normalnych wpisów świadczy że jesteście marginesem społeczeństwa.
do ochla

2012-09-19 21:59:06
ochel przegrales w sadzie - sad ci wyraznie powiedzial ze prawo wlasnosci jest swiete to nie wypisuj glupot!!!!!!!!!!!!
do woznickiego

2012-09-19 22:05:50
paranoja - przewod. komisji zdrowia, czlonek spolecznej rady szpitala, czlonek komisji konkursowej wybierajacej nowego dyrektora .......jest rencista, kelnerem - to swiadczy o poziomie powiatu i politykierstwie pajaka i woznickiego. a sprawa renty woznickiego i lekarza orzecznika juz wkrotce bedzie miala dalszy bieg.....oj bedzie sie tlumaczyl
radny

2012-09-19 22:11:46
umowy partycypacyjne są dobrowolne i legalne>>>>>>>>>>>>>>>> dzięki partycypacji mieszkańcy mają wykonane większość przyłączy, ich projekty techniczne i inwentaryzację. normalnie jest to obowiązek ustawowy mieszkańców>>>>>>>>> przymusu partycypacji nie ma, zamiast tego mieszkańcy mogą mieć kanalizację za darmo ale wtedy płacą opłatę adiacencką. w większości przypadków jest ona dużo wyższa niż kwota na umowie partycypacyjnej. wybór należy do mieszkańca. od wójta proszę się odstosunkować bo inni wójtowie robią połowę tego co pan lysy i żyją. jeszcze jedna sprawa - nasz wójt nie chodzi na pikniki, ktoś pomylił go ze starostą, który szuka popularności za wszelką cenę.
CZY TO PRAWDA ????!!!!!!

2012-09-19 22:17:40
CZY TO PRAWDA ŻE W STAROSTWIE PRACUJE 5 PRAWNIKÓW ? KTÓRY Z NICH PISAŁ WYJAŚNIENIA DO PROKURATURY DLA PAJĄKA W SPRAWIE O MOBBING?
Z boku

2012-09-19 22:30:25
mnie się wydaje że nie jest ważne czy ktoś jest kelnerem, rencistą,profesorem czy wójtem, ważne żeby był uczciwy i porządny
mieszkaniec

2012-09-20 04:59:00
Dajcie spokój panu Ochlowi, przeciwstawił się wójtowi i radnym z gminy Bochnia i dlatego jest negatywnie oceniany. No cóż co by było jakby wójt i radni znaleźli się w takiej sytuacji.. ale doprowadzili do takiej sytuacji.Znam tą sytuację bardzo dobrze.Myślę, że swoim zaangażowaniem i wytrwałością dopnie do końca tej niecodziennej sprawy- odcięcie od świata i z czego się tutaj śmiać , opluwać-warto się zastanowić jak mogło dość do takiej sytuacji, kto jest odpowiedzialny za taki obrót sprawy i dlaczego wójt się uparł jak osioł- nie ma interesu prywatnego, pan Ochel nie jest związany z wójtem i tak dalej. Nikogo nie obraża, podaje argumenty i pnie dalej w tej karuzeli nieodpowiedzialnych urzędników.
Pigmej

2012-09-20 07:35:48
Sprawa nabiera pikanterii z gatunku doraźnych sądów rewolucyjnych.Rozprawa ,która miała rozstrzygnąć czy zostało złamane prawo poprzez naruszenie podstawowych (konstytucyjnych) swobód obywatela poprzez zastosowanie przez mecenasa Tomczyka dość oryginalnej''konstrukcji myślowej'' staje oskarżeniem strony powoda.mecenas tomczyk nie sprecyzował w jakim artykule został ''rażąco naruszony porządek prawny''- czy to Wojewoda Małopolski jest winny czy Wożnicki?,Ale idąc dalej tą ''oryginalną konstrukcją myślową''-TO CO W BOCHNI SĄD - PRZECIEŻ TO LYSY FERUJE WYROKI , RADA ZATWIERDZA a mecenas gminny taki stan ''zaklepuje''
honorowy obywatel

2012-09-20 08:27:53
Chciałbym zobaczyć te wstrętne mordy, które teraz się kłopocą i tak nadają na Woźnickiego. Ktoś tu napisał, że Woźnicki niesłusznie pobiera rentę za ich podatki, żenada typowa dla lizo-dupów Lysego. Jak tak można pisać o człowieku, który ma problemy zdrowotne. I jeszcze jedno widoczne typowe zachowanie dla tych downów, ODBIEGANIE OD TEMATU. Nie wiem jak można być taką świnią i tak nadawać na bezbronną osobę, ciekawe czy wójt za mecenasa płacił ze swojej kasy - na pewno zagłoba to płacił z MOICH PODATKÓW. Lysy wozi się urzędowym autem nie w godzinach pracy też z MOICH PODATKÓW.
ziom Jurka

2012-09-20 08:33:42
Jurek nie sraj koprem będzie dobrze, jeszcze kilka dobrych wałów im zrobimy i dajmy sobie spokój. Co za dużo to przypałowo. A widzisz co się dzieję, to już nie te czasy kiedy się robiło naprawdę grube wały - to były dobre czasy.
Pigmej

2012-09-20 08:55:13
Czy aby ten "mecenas gminy" został tak nazwany przez wzgląd na miejsce wykonywania swojej profesji (Gminę) czy może na pochodzenie z "gminu" czyli plebsu. Otóż- nasuwa mi się nieodparcie pewne zaskakujące podobieństwo - czytając '' Traktat o rewolucji francuskiej" Pawła Jasienicy, piszę on o pewnym mecenasie z gminy, który w Trybunale Sprawiedliwości jako przewodniczący tylko wyroki ferował wobec elity intelektualnej Francji. Argumentował to jednym zdaniem : rewolucji uczonym nie potrzeba'' - pod wyrokiem podpisywał się trzema krzyżykami ponieważ z zawody był rzeźnikiem (niepiśmiennym).
Stanley

2012-09-20 11:54:34
Jurek spier..ajmy !!!!!???Ja byłem karany ,ty bedziesz karany, wszyscy bedziemy karani. Tylko okna w kraty zaopatrzyć i będziemy dalej u siebie? Czuje na plecach oddech Wacka?....cytat. Osoby które tutaj wystąpiły to fikcja literacka.
Zosia

2012-09-20 12:07:03
pomóc możemy i musimy pomóc wszyscy, tak jak wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, że pozwoliliśmy na takie ignorowanie prawa, obywateli, kwitnący nepotyzm, marnotrawstwo publicznych pieniędzy i szereg innych zjawisk. Teraz w gminie jest większa konrola RIO więc każdy, kto ma informację o przekrętach powinien o tym niezwłocznie zawiadomić. To obywatelski obowiązek. Zawiadomić, a nie chować głowę w piasek, dużo mówić, a nie robić nic, z nadzieją, że zrobią inni, bo najlepiej to nadawać na wójta, a w jego obecności kłaniać się w pas i dziekować za wszystko. A druga sprawa to wybory. te już za dwa lata, ale juz dzisiaj należy pomyśleć o kondydacie na wójta i na radnych. Oczywiście Pan Ochel nie może czekać jeszcze dwa lata. Niedługo zima, a tam nie można nawet przyjechać z węglem. Nie wspomnę już o ewentualnym dojeździe dla pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej. Gmina przez niedbalstwo doprowadziła do zagrożenia zdrowia i życia swojego mieszkańca - to jest faktyczny obraz gminy, a nie jak pisze dyżurny - basen, czy kolektory słoneczne.
joze

2012-09-20 12:19:52
a dlaczego niby gmina ma zajmowac sie konfliktami sasiedzkimi ochla. od tego jest sad ktory wrok w tej sprawie juz raz wydal. rownie dobrze dojazdem do ochla moze zajmowac sie probosz i glony ekolog kraju. a wacek no coz - jest tylko miernym, biernym i jeszcze wiernym narzedziem w sieci pajaka - ale wacek znany jest ze swoich zmiennych pogladow politycznych.
do zosia

2012-09-20 13:38:09
popieram panią czym predzej zglaszac naruszanie prawa , marnotrawstwo publicznych pieniedzy na dofinansowanie swoich przez Wojta , RIO wszyskie doniesienia rozpatrzy juz kilka spraw zostalo zgloszonych czekaja na wiecej -dni wojta policzone . Wojt zapomnial o swojej roli ma sluzyc mieszkancom a nie ich niszczyc
Do JOZe

2012-09-20 18:02:15
Do konfliktu w Pogwizdowie doprowadził sam wójt Jerzy Lysy zrzekając się z władania drogi, ale wójt się nie przyzna , że popełnił błąd.No cóż,ale gdzie jest organ kontrolny w pośtaci rady gminy Bochnia.
do pigmeja i innych

2012-09-20 18:27:47
Nie da się ukryć że wyszliście na osłów !!!! Donosami nic nie osiągniecie bo już wszyscy się wami brzydzą - nawet ksiądz. Gmina pracuje wzorowo. Inwestycje idą bez afer jak ta POWIATOWA w Łapanowie. Ludzie w Cikowicach i Brzeźnicy chwalą nowych sołtysów.
ale towarzycho !!!!!

2012-09-20 18:29:41
ale się zebrało towarzycho - Chojnacka, Woźnicki i Ochel. Brakuje Słonia Trąbalskiego...
jan

2012-09-20 18:30:47
Słoń Trąbalski uczestniczył duchowo , he , he he.
brak argumentów

2012-09-20 18:53:33
zwolennikom wójta brak argumentów wiec używają najprostszej metody tj ataku na osobę przeciwnika. Nikczemne i nie zapewnia sukcesu w dłuższym czasie
jan

2012-09-20 21:53:08
sorry Słoniu, nie chciałem cię urazić...
do jana

2012-09-20 21:58:01
słonia oszczędź, ze starostą się nie obcyndalaj- jedź po imieniu i nazwisku
Biegły

2012-09-20 22:23:40
Jak macie coś do pni Chojnackiej, Wożnickiego , Ochla to chętnie przekaże osobiście
Biegły

2012-09-20 22:27:10
Droga gminną w Pogwizdowie miedzyinnymi do paa Ochla zajmują się najwyższe władze w Polsce, ponieważ wójt i rada gminy Bochnia nie dake rady
do biegłego Janusza O.

2012-09-21 01:08:05
Ja czytałem, że w przyszłym tygodniu w sprawie drogi w Pogwizdowie ma się zebrać w Watykanie konklawe, na którym unieważnią wyrok sądu w Bochni. Na razie jednak wyrok obowiązuje i doga nie jest ani gminy, ani biegłego lecz sąsiada.
Paul

2012-09-21 15:19:58
Sąd nie będzie się odnosił do spraw(innych ),ktore poruszacie,obok;
Info

2012-09-21 17:04:41
Portale informacyjne donoszą, że wojska ONZ mają wkroczyć do gminy Bochnia, aby wymusić na wójcie zmianę decyzji w sprawie drogi do pana Janusza Ochla. Wiadomo kogo będziemy witać na pierwszym czołgu.
Janusz Ochel- poszkodowany przez wójta gminy Bochnia

2012-09-21 18:02:10
Mam odwagę napisać z imienia i nazwiska, nie obrażajcie ludzi niewinnych, jak wiecie więcej niż zainteresowane osoby na tematy poruszane to napiszcie, a nie szczekajcie na zamówienie.Wójt Jerzy, rada gminy doprowadziła do takiego stanu własnościowego, pytam się co zrobił pan wójt w sprawie tej drogi nr 262/16, proszę się zapytać byłej pani sekretarz Czesławy Sieczki, to wam dużo opowie,to jest zabawa w kotka i myszkę. Man dokumenty na potwierdzenie zachowania i postępowanie wójta, rady gminy Bochnia.Nie rozumie postępowania całego urzędu.Jeśli macie państwo pytania odpowiem, tylko proszę nie obrażajcie , bo ja nikogo nie obrażam i oczekuję tego samego od innych osób. Dziękuje
do ochla

2012-09-22 18:05:54
jestes poszkodowany bo przegrales sprawe w sadzie??? zalosne!!! gdybys sie tak nie klocil z sasiadami tematu drogi pewnie by nie bylo
do "do Ochla"

2012-09-23 12:33:15
Opowiadasz człowieku bzdury. Jeśli czegoś nie wiesz to nie pisz głupot tylko zapytaj samego zainteresowanego. Wygadywanie o kimś nieprawdziwych rzeczy jest niemoralne. jeśli jesteś taki mądry i wiesz jak jest to podpisz się z imienia i nazwiska jak to uczynił p. Ochel. Znam p. Ochela i nie wierzę że on jest konfliktowy i skory do kłótni. To ze p. Ochel się kłóci z sąsiadami to jest to taka prawda jak i to że w Rosji jak facetowi urwało rękę to mu specjaliści przyszyli wymie od krowy i mało tego że facet super grał na fortepianie to jeszcze dawał mleko 2 razy dziennie. Życzę spokojnej niedzieli a panu panie Ochel cierpliwości i wytrwałości.
Do Lemingów

2012-10-02 14:18:57
Lemingi z Gminy ostro tu popisują. Upajają się obietnicami Głównego Leminga i mają np.swoją obwodnice Łapczycy.
Ech tam

2012-10-17 11:23:32
opisaliscie...sie wszyscy solidnie...no i co???????..."dwie dziurki w nosie i skonczylo się..." A Pan Wójt..niech się zdrowy bywa..."bo groch nie obwarzany nie trzyma sie ściany".......hehhehhe głupio...Wam....pozdrawiam...tych co za ...a nawet i tych co przeciw...
Lui

2012-10-22 15:41:41
Nie wiem po czyjej stronie jest racja, ale wiem, że gmina nie wykonuje swoich zadań należycie. W Dąbrowicy po wykonaniu przez jednego z mieszkańców wytyczenia granicy działki, okazało się, że droga gminna została wybudowana po części po prywatnym terenie. Nie zdziwiło mnie to specjalnie, gdyż w czasie jej budowy nie było żadnego nadzoru geodezyjnego, drogę poprowadzono wg widzi mi się pracowników firmy. Na prostym odcinku wykonano drogę po łuku.
Paul

2012-10-22 15:52:52
Do Lui-do kogo teraz te żale?
wyrok zapadł

2012-10-23 17:02:36
"Kelner" dyryguje w samorządzie. I tylko dlatego, że ma rację. Jak wam w pyskach, lyse kundelki ?
Lui

2012-10-24 10:59:44
@ Jakie żale? Opisuję rzeczywistość. Jeśli budujesz dom to najpierw przychodzi geodeta i wyznacz Ci gdzie ma on stać, do tego zgodnie z projektem. W tym przypadku nie dopełniono podstawowej czynności. Na tej podstawie wnioskuję, że gmina źle funkcjonuje. Osoba do której należy feralny odcinek drogi nie mieszka u nas we wsi i może z tego tytułu nie zależy jej na jakimkolwiek rozwiązaniu tej sytuacji, ale to nie znaczy, że zaistniała sytuacja nie jest chora, bo to gmina zarządza drogami i to w jej obowiązkach jest dopilnowanie wszelkich spraw z tym związanych.
Lui

2012-10-24 11:02:04
post powyżej oczywiście do Paula
znajoma do Pana Ochela

2012-11-04 18:27:53
Panie Januszu, Pan wie i ja wiem jakim jest Pan człowiekiem. Udawanie jakim to jesteś Pan prawym człowiekiem może tylko zwieść tych co Pana nie znają, ja do nich nie należę. Jest Pan wyjątkowo konfliktowym, mściwym i zakłamanym człowiekime, a udawanie kogoś innego tego nie zmieni. Ile razy mówiłam idź Pan do sąsiada weź Pan flaszkę i dogadaj się o drogę, ale Pan wolał nocą wozić kamień na drogę pomimo, że ugoda tego Panu zabraniała. Nawe sąd zauważył jakim jest Pan człowiekiem. Przegrał Pan sprawę to obwinia Pan władze gminy, a może poprostu jest to Pana wina. Gdyby miał Pan dokumenty i był Pan pewny swojego to powinien Pan być już dawno w sądzie, a nie obwiniać wszystkich bo nikt Panu drogi nie da i nie ośmieszaj się Pan piszą od paru lat pod różnymi nickami, jak to wszyscy w Polsce po najwyższe władze zajmują się drogą w Pogwizdowie. Ośmiesza się Pan tylko i pokazuje jak bardzo Pan potrzebuje dowartościowania. Bieganie po wszystkich posłach też nic nie da. Może czas się zmienić i być lepszym człowiekiem, może tez i inni, sąsiedzi zmienią stosunek do Pana.
Paul

2012-11-06 08:09:26
Do Lui- czy mozesz odpowiedzieć na pytanie , kiedy była budowana "ta" droga ? Jeżeli Gmina weszław prywatną własność to musi zapłacic odszkodowanie . Dlaczego właściciel- w trakcie budowy drogi - nie zareagował ? Spóżnione pretensje a pózniej zal ;
do znajomej pana ochla i innych

2012-11-06 16:59:15
Nie robcie z p. Ochla osoby konfliktowej to okreslenie moze dotyczuc p. Wojta warunki zabudowy w tym dostep do drogi publicznej musial ustalac Wojt w ramach wydawanych decyzji na budowe domu.to nie konfliktowoc p. Ochla doprowadzila do sytuacji w jakiej sie znalazl.Dokladnie przeswietlajac ,, sitwe bochenska,,w takiej sytuacji musial sie znalesc.Pan ochel mial pasc ofiara tej sitwy ktora wzajemnie sie popierajac szuka zatrudnienia i bogacen ia sie kosztem skarbu panstwa kolesiow. Co to za sad ktory pozbawia obywaterla drogi i godnego zycia,,,sitwa bochensko tarnowska ,,, a nazwiska nie jeden raz padaly w prasie co to za wojt ktory nie dopelnia swoich obowiazkow, pozbyc go majatku wynagrodzenia i dac miske zupy ciekawe czy bedzie szczesliwy w takiej sytuacji postawil rodzinne w lapczyc jak powinien postapic w sprawie drogi dla p. Ochla indentycznie jak postapil w dabrowicy zfalszowac dec yzje komunalizacyjna , a nastepnie wydawac miliony pieniedzy podatnikow , skarb u panstwa na obrone swojej przestepczej dzialalnosc Skoro pieski gmine oraz Wojt taki odwazny to zapraszam do debaty telewizyjnej , co popre dokjumentami a spoleczenstwo oceni zrobie sobie doskonala reklame wyborcza i moze bede lepszym Wojtem zajmujac sie sprawami obywateli , a nie prywatnymi projektami , zapewniam ze Gmina nie bedzie moja spolka dochodowa.
do lui i paul

2012-11-06 17:35:31
nie do konca znacie kulicy takiej sytuacji,i z czego to wynika,nie zawsze mozna zadac odszkodowania odsytam do ustawy o drogach publicznych , bo tylko za takie mozan rzadac odszkodowania, w innym przypadku swiete prawo ochrony wlasnosci bez zgody wlasciciela na to nie pozwala.dlaczego doszlo do takiej sytuacji. wynika to z przesteczej dzialajnosci falszowania stanow wlasnosciowych wykorzystujac przepisy szczegolowe ,, prawo geodezyjne,, przerabaiajac mapy numeryczne zmienia sie linie graniczne na zancznym obszarze jednym sie zab iera grunt , drugich sie pozbywa drogi dojazdu patrz p. ochel powstaje jeden wielki balagan, ale co z tego cala sitwa geodetow ma zajecie policja prokuratura sady prace nie wazne ze ty obywatelu za to placisz wlasne coraz to wyzsze podatki, a przy okazji takiego balaganu to i pracownikom gminy cos siemoze ogryzie handlujac cudzym mieniem czy mieniem komunalnym przeciez na kampanie wyb orcza tez trzeba zarobic.
REKLAMA