Kultura-edukacja

piątek 19 maja 2017 00:02:53

Młodzi wokaliści znów się integrowali Młodzi wokaliści znów się integrowali

Na plakacie tegorocznej "Integracji" cyferki jeden i zero mają usta otwarte do krzyku. Bo już 10 Festiwal? Bo ze skromnej imprezy w oratorium przekształcił się w wydarzenie międzynarodowe? Bo coraz lepsze, improwizowane podczas warsztatów duety? Bo coraz znamienitsi goście? Wszystko to szczera i - zdumiewająca prawda. Tak jak i tegoroczny patronat i obecność Pierwszej Damy na Festiwalu.

Z okazji 10 lecia organizatorzy przyznali w tym roku dwa tytuły "Przyjaciela festiwalu". Otrzymali je Marek Piekarczyk i Marek Pacuła, od samego początku dzielnie wspierający "Integrację". "Zawsze powtarzałem, że jest to markowy festiwal' - powiedział przy tej okazji Jerzy Turek, prowadzący imprezę a zarazem organizator - Nic dziwnego, przecież mamy aż dwóch Marków!". W imieniu chorego Marka Pacuły wyróżnienie odebrał Jacek Wójcicki.

Wielkie emocje 10 Festiwalu już za nami. Pozostały niezapomniane wrażenia: wspaniała muzyka, radość, i to, jakże oficjalne, ale kryjące w sobie tyle dobrych uczuć słowo: integracja. "Wzruszający festiwal" - tak o bocheńskim wydarzeniu napisał dziś portal wPolitce.pl.

Agata Kronhauser - Duda, choć pilnie strzeżona przez licznych borowców i policję, okazała się szczerą, sympatyczną i otwartą osobą. „Dziękuję państwu przede wszystkim może nawet nie tyle za wykonaną pracę, ale niezwykłe zaangażowanie, wielkie serce, jakie państwo wkładają w organizację tego festiwalu” - powiedziała po ogłoszeniu wyników. Wyraziła wielkie uznanie dla organizatorów imprezy, która na stałe weszła już w klimat naszego miasta. „Niech to święto muzyki, święto integracji trwa, niech zdobywa kolejnych zwolenników i dobrą publiczność. Życzę wszystkim państwu przede wszystkim wielu artystycznych wrażeń i dobrej zabawy” - dodała również. Przemówiła również po niemiecku do grupy wokalistów z Saarluis. Każdemu z laureatów uścisnęła rękę, a potem z wielką cierpliwością pozowała do zdjęć, rozdawała autografy, by w końcu umknąć do Krakowa na pociąg.

O niepowtarzalnym klimacie tego wydarzenia dużo mówią didaskalia: spontaniczne tańce niepełnosprawnej  młodzieży w takt muzyki ze sceny, autystyczny chłopiec, który, obrócony tyłem do wykonawców grał na skrzypcach śpiewany utwór, małe brzdące bijące brawo "na barana"  u swoich ojców, dzika radość nagrodzonych i smutne miny tych, którym tym razem się nie udało... Nie sposób pominąć też borowców, którzy z napięciem przyglądali się wszystkiemu, podczas kiedy wszyscy inni dobrze się bawili. Byli szczególnym smaczkiem 10 Festiwalu.

A oto pełna lista laureatów:

Grand Prix festiwalu zdobyli Józef Mielnicki i Wiktoria Wójcik z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie, a pierwsze miejsce Wiktoria Pongowska i Gabriela Górniak z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ponadto punktowane miejsca oraz wyróżnienia zdobyli: duet Karolina Sypniewska z Kościeliska i Renata Sieńko z Nowej Rudy, Jarosław Trepto z Owińsk i Agnieszka Krząstek z Wrocławia, Elżbieta Bogacz z Wiśniowej i Anna Rusin z Nowego Targu, Amelia Dubanowska i Zuzanna Jabłońska, obie z Gdańska. Najlepszym kabaretem okazał się ten z WTZ Proszówki.

eb


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

eddy

2017-05-19 06:58:52
Super piękna impreza , niech się schowają dni Bochni
Jarek

2017-05-19 21:30:33
Wielkie brawa dla wszystkich artystów sprawnych i sprawnych inaczej występujących na scenie. Wspaniałe profesjonalne interpretacje piosenek i niesamowicie wysoki poziom wykonania. Gratulacje dla laureatów, a szczególnie dla WTZ w Proszówkach, który przeżywa obecnie trudności lokalowe, a mimo wszystko pracuje na najwyższym poziomie i osiąga takie sukcesy - Laureat Festiwalu w kategorii kabarety. Gratulacje dla uczestników i pedagogów przygotowujących dzieci i młodzież do występów - wykonaliście kawał dobrej roboty, tak trzymać!!!
Lol

2017-05-20 16:03:44
Teść A. Dudy nie zafundował żadnych nagród? Jakieś jarmułki by nawet wysarczyły.
ben

2017-05-20 16:52:37
Co za lekkość pióra! Zazdrsszczam.
Znajomy

2017-05-21 16:39:42
Wielkie gratulacje dla wszystkich występujących podczas tegorocznego festiwalu , wszyscy - bez wyjątku jesteście wspaniali!!!!!!! Szczególne słowa uznania dla WTZ z Proszówek, pomimo takich problemów o których czytamy od kilku miesięcy nadal się nie poddajecie dzielnie "walczycie" i zdobywacie tak fantastyczne osiągnięcia.Czy nasze władze powiatowe w końcu pomogą młodzieży niepełnosprawnej z WTZ Proszówki i wykupią pomieszczenia przez nich zajmowane , aby mogli w dalszym ciągu pracować bez strachu i niepewności co będzie jutro? Efekty ich wspaniałej pracy oraz pracy i zaangażowanie kadry tam pracującej widać na każdym kroku.Nie czas niszczyć tak świetnie funkcjonującą placówkę - teraz czas pomóc młodzieży niepełnosprawnej aby dalej mogła się rozwijać i pracować.
KBC 42400

2017-05-21 16:54:45
ciekawe czy burmistrzowi dali póżniej darmowego jedzonka ?
do WTZ

2017-05-21 21:45:33
Brawo WTZ Proszówki. To nie wy pilnujecie "ciepłych posadek, uprawiacie politykę, jesteście leniami i pasożytami". Co co rzucają na Was takie oskarżenia chcą uciszyć swoje sumienie. Wielkie słowa uznania dla uczestników, rodziców i kadry. Trzymajcie się..... Również szczere gratulacje dla organizatorów tj. Szkoły Specjalnej.
????

2017-05-22 05:01:25
co to ma byc?
drawde

2017-05-22 08:44:09
Gratulacje za świetną imprezę ,słowa uznania dla uczestników i organizatorów. To dowodzi ,że można jak się chce.
REKLAMA