Kultura-edukacja

środa 09 sierpnia 2017 00:27:43

Nowa odsłona Weekendu z ZabytkamiNowa odsłona Weekendu z Zabytkami

„Weekend z zabytkami”  w tym roku świętuje jubileusz 10 – lecia. Z tej okazji to coroczne wydarzenie doczekało się nowej strony internetowej. Strona ma pomóc turystom i mieszkańcom w poruszaniu się podczas weekendowego zwiedzania naszego powiatu.To już niespełna za miesiąc, 2 i 3 września (sobota i niedziela) odbędzie się  10. edycja „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” . Jest  to wydarzenie wyjątkowe , które odkrywa przed zwiedzającymi piękno Bocheńszczyzny, jej bogate dzieje i kulturę, zaklęte w licznie rozsiane zabytki kultury materialnej i niematerialnej.


W związku z dużym zainteresowaniem tym wydarzeniem, organizatorzy postanowili udostępnić zwiedzającym nową stronę, która dostarczy niezbędne informacje oraz ułatwi poruszanie się po udostępnionych atrakcjach . Na stronie znajduje się  opis każdego z obiektów wraz z zdjęciami, lokalizacją na mapie google, przekierowaniem na stronę danego obiektu oraz profil na facebooku.

Można również znaleźć informacje o muzycznym zakończeniu weekendowego zwiedzania na bocheńskim Rynku, galerię z poprzednich edycji oraz aktualności w których na bieżąco będą zamieszczane niezbędne informacje.

Adres strony to

www.zabytki.powiatbochenski.pl

„Weekend z Zabytkami” to także weekend ze zniżkami – informują organizatorzy.  Nikt, kto w pierwszy weekend września przyjedzie na Ziemię Bocheńską, nie wróci stąd zawiedziony. Dla gości z zewnątrz przygotowana została oferta specjalna – zniżki na pobyt w wybranych obiektach hotelowych, które przyłączyły się do akcji . Już dziś serdecznie zapraszam do świętowania z nami - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Należą do nich:

- Centrum Konferencyjne&Spa Nowa Bochnia(25% zniżki),, ul. Poniatowskiego 24, 32-700 Bochnia, tel. 14 615 30 00. www.nowabochnia.pl

- Hotel Kasztel (25% zniżki), ul. Brzeska 51 32-765 Rzezawa, tel. 609 345 545, www.hotelkasztel.pl

- Hotel Sutoris(20% zniżki),, ul. Solna 2, 32-700 Bochnia, tel. 14 615 36 66; www.kopalniasoli.pl

- Hotel Zalesie(20% zniżki),, ul.  Dąbrowskiego 1, 32-700 Bochnia, tel. 14 611 90 04; www.zalesie.com.pl

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło „WEEKEND Z ZABYTKAMI” , by skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję, 25- i 20-procentowej obniżki za usługi hotelowe.

Czym jest weekend z zabytkami?
To wydarzenie cykliczne podczas którego w pierwszy weekend września  organizatorzy czyli Powiat Bocheński otwiera przed mieszkańcami i turystami najważniejsze i najciekawsze obiekty i miejsca znajdujące się na terenie Powiatu Bocheńskiego. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Bochni zostało nagrodzone za organizację Weekendu z zabytkami podczas Gali Europejskich Dni Dziedzictwa i otrzymało wyróżnienie za najlepsze wydarzenie i zaangażowanie w organizację przedsięwzięć w ramach EDD. Bocheńskie Starostwo było jednym z pięciu podmiotów nagrodzonych w całym Województwie Małopolskim, a jedynym powiatem nagrodzonym w całej Polsce.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA