Kultura

wtorek 23 maja 2017 22:41:38

ZS 1 Bochnia-BG Buchen - współpraca trwa nadalZS 1 Bochnia-BG Buchen - współpraca trwa nadal

Końcem  maja uczniowie ZS Nr 1 w Bochni wyjeżdżają do Niemiec, aby zrealizować drugą część projektu współfinansowanego przez  Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

niedziela 21 maja 2017 23:43:31

Szkolne Koło Caritas z Łapczycy finalistą projektuSzkolne Koło Caritas z Łapczycy finalistą projektu

Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Gminnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łapczycy zostało finalistą małopolskiego projektu przygotowującego uczniów gimnazjum do niesienia pomocy potrzebującym „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.

piątek 19 maja 2017 00:02:53

Młodzi wokaliści znów się integrowali Młodzi wokaliści znów się integrowali

Na plakacie tegorocznej "Integracji" cyferki jeden i zero mają usta otwarte do krzyku. Bo już 10 Festiwal? Bo ze skromnej imprezy w oratorium przekształcił się w wydarzenie międzynarodowe? Bo coraz lepsze, improwizowane podczas warsztatów duety? Bo coraz znamienitsi goście? Wszystko to szczera i - zdumiewająca prawda. Tak jak i tegoroczny patronat i obecność Pierwszej Damy na Festiwalu.

środa 17 maja 2017 12:08:02

Artysta malujący ustami i stopamiArtysta malujący ustami i stopami

Stanisław Kmiecik, który urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza, zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej nie tylko swe obrazy. Przed zebraną publicznością pokazywał swój warsztat malarski oraz to jak można stworzyć dzieło malarskie bez rąk.

niedziela 14 maja 2017 22:35:55

W Wiśniczu będą paradować orkiestryW Wiśniczu będą paradować orkiestry

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz zapraszają na jubileuszową XX edycję „Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych”, która odbędzie się 21 maja na rynku w Nowym Wiśniczu.

poniedziałek 08 maja 2017 11:34:44

T. Love i Muniek Staszczyk, Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, …kto jeszcze na festiwalu…?T. Love i Muniek Staszczyk, Halina Frąckowiak,  Adrianna Biedrzyńska, …kto jeszcze na festiwalu…?

Zbliża się coroczny festiwal „Integracja malowana dźwiękiem”. Organizatorzy  oficjalnie już potwierdzili, że podczas 10. Jubileuszowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” wystąpi, obchodzący w tym roku 35 - lecie istnienia, zespół T. Love. W gronie jurorów zasiądzie także Zygmunt (Muniek) Staszczyk.

niedziela 07 maja 2017 00:16:50

Adoracja 212 metrów pod ziemiąAdoracja 212 metrów pod ziemią

W piątkowy wieczór 5 maja w Bochni młodzież z parafii św. Mikołaja zainaugurowała działalność Wspólnoty Chrystus w Solnym Mieście. Wyjątkowym w tym spotkaniu był fakt, że odbyło się ono 212 metrów pod ziemią, w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Bochni.

sobota 06 maja 2017 14:20:28

"Mizantrop" Moliera w kinie Regis"Mizantrop" Moliera w kinie Regis

11 maja 2017 w kinie Regis będzie można obejrzeć projekcję jednej z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, „Mizantropa” Moliera w reżyserii Clémenta Hervieu-Légera, aktora i reżysera młodego pokolenia. To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośród komedii Moliera wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia.

sobota 06 maja 2017 12:19:05

Mrocznie w muzeum - program tegorocznych MuzealiówMrocznie w muzeum - program tegorocznych Muzealiów

Od zmierzchu do podkurka, czyli noc w muzeum – taki będzie wątek przewodni tegorocznych Muzealiów. Prawie wszystkie poruszane tematy będą miały do czynienia  ze zmrokiem. Będą obserwacje astronomiczne, medycyna i analizy snu i tego co działo się na bocheńskich czy krakowskich ulicach gdy zapalały się latarnie. Będzie o lampach górniczych, czerni w malarstwie oraz jak noc inspirowała muzyków. Ale to nie wszystko co znalazło się w programie iście mrocznych Muzealiów Bocheńskich 2017.

czwartek 04 maja 2017 12:24:37

Zostań fachowcem od bibuły Zostań fachowcem od bibuły

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty z bibułkarstwa, które odbędą się 12 maja (piątek) o godz. 17:00 w Galerii "Chełm", k. Bochni. Koszt udziału w warsztatach wynosi 15 zł.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 249  Starsze » 

REKLAMA