Kultura-edukacja

wtorek 19 czerwca 2018 00:35:13

Wirydarz pełen głosów zespołu MonkWirydarz pełen głosów zespołu Monk

Zespół Monk był gościem tegorocznych Dni Bochni by zaśpiewać w ramach „Wirydarza Pełnego Muzyki”. Zanim to jednak nastąpiło i dyrektor bocheńskiego Muzeum Jan Flasza zaprezentował tegorocznych wykonawców, znalazł chwilę by krótko przedstawić dwudziestoletnią historię koncertów na dziedzińcu byłego klasztoru Dominikanów oraz wyjaśnić czym są w istocie koncerty i muzyka prezentowana w tym miejscu.

poniedziałek 18 czerwca 2018 21:00:00

Powalczą o Statuetkę św. SzymonaPowalczą o Statuetkę św. Szymona

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej  zaprasza solistów, duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do udziału w niezwykłym, muzycznym wydarzeniu – XXIX Przeglądzie Piosenki Religijnej o „Statuetkę św. Szymona”

niedziela 17 czerwca 2018 20:03:27

Festiwal Przedszkolaka w ŻegocinieFestiwal Przedszkolaka w Żegocinie

Gmina Żegocina jest chyba jedyną w Polsce, która organizuje Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaka. Zwykle odbywa się on w Łąkcie Górnej, ale w tym roku, z powodu kłopotów lokalowych zorganizowano go w CKSiT w Żegocinie. Dodajmy, że po raz szesnasty.

piątek 15 czerwca 2018 19:23:37

Ostatnie Dni Bochni: oj! będzie się działo!Ostatnie Dni Bochni: oj! będzie się działo!

Trwają Dni Bochni, i jak zauważają organizatorzy, dochodzimy do kulminacyjnych wydarzeń. Dziś święto miasta uświetniły oldsmobile i zagrała Orkiestra Górnicza, a już za chwilę rozpocznie się w Muzeum Wirydaż Pełen Muzyki z zespołem Monk.

czwartek 14 czerwca 2018 19:50:02

W II LO integrowali się z AmerykanamiW II LO integrowali się z Amerykanami

140-osobowy Johnson Ferry Choir z Atlanty, który 3 czerwca otworzył Dni Bochni, gościł w II LO w Bochni. Była to świetna okazja zarówno do posłuchania ich pięknej muzyki, jak i do integracji z amerykańskimi rówieśnikami i szlifowania angielskiego.

wtorek 12 czerwca 2018 19:33:51

Polski Piemont dużym sukcesem Mechanika!Polski Piemont dużym sukcesem Mechanika!

Zajmowanie wysokich pozycji w konkursie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu to już tradycja dla uczniów ZS nr 1 w Bochni. W tym roku „mechanikowcy” zaprezentowali tam projekt gry planszowej pokazującej wkład mieszkańców Galicji w budowanie podstaw niepodległości pod nazwą Polski Piemont.

wtorek 12 czerwca 2018 19:11:25

Biblioteka: wystawa niepełnosprawnych Biblioteka: wystawa niepełnosprawnych

Dziś w sali klubu bocheńskiej Biblioteki otwarto wystawę podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni.

poniedziałek 11 czerwca 2018 19:43:26

Gawłów: piknik dla parafianGawłów: piknik dla parafian

Parafia Gawłów należy do tych nielicznych, które organizują pikniki parafialne. Wczoraj odbył się już ósmy taki Piknik pod hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna.

poniedziałek 04 czerwca 2018 23:46:50

Amerykański chór baptystów rozpoczął Dni BochniAmerykański chór baptystów rozpoczął Dni Bochni

Dni Bochni rozpoczęły się w tym roku nietypowo. Co roku początkiem święta miasta był zazwyczaj koncert muzyki poważnej w Kościele św. Pawła. Tym razem Dni Bochni rozpoczął chór baptystów złożony z amerykańskiej młodzieży, który przybył do Polski na kilkudniowe tourne.

niedziela 03 czerwca 2018 11:13:14

Budowlanka i CKZiU w projekcie edukacyjnym Budowlanka i CKZiU w projekcie edukacyjnym

Wkrótce minie rok, odkąd w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie oraz Zespole Szkół Nr 2 w Bochni rozpoczęto realizację projektu „Centrum Kompetencji Zawodowych gwarancją sukcesu ucznia na rynku pracy”. Projekt adresowany jest do 280 uczniów i 26 nauczycieli tych dwóch szkół. Wartość projektu to ponad 2,3 miliona złotych.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 269  Starsze » 

REKLAMA