Foto-Video

czwartek 07 czerwca 2012 16:44:54

Bronili TV Trwam w BrukseliBronili TV Trwam w Brukseli

Specjalna relacja dla „Czasu Bocheńskiego”

4 i 5 czerwca na zaproszenie europosła Zbigniewa Ziobry do Brukseli pojechała grupa 50 osób, aby uczestniczyć w wysłuchaniu publicznym na temat „Wolność mediów w Polsce – casus TV Trwam” w Parlamencie Europejskim.

Uczestnicy wyjazdu rekrutowali się z Małopolski i Podkarpacia. Z Bochni pojechali Jan Wieczorek, Paweł Cieśla i Zbigniew Bachmiński.

Zaproszeni wysłuchali kilkunastu referatów na ten temat, które wygłosili: prof. dr hab. Mirosław Piotrowski, Zbigniew Ziobro, prof. Andrzej Zybertowicz, Bronisław Wildstein, poseł Elżbieta Kruk, Benedykt Fiutowski, Lidia Kochanowicz-Mańk, o. Tadeusz Rydzyk, poseł Beata Kempa, dziennikarze: Wojciech Reszczyński, Jacek Karnowski, Rafał Ziemkiewicz, Jan Pospieszalski, Anita Gargas, dr Stefan Meetschen i inni. Wszyscy mówcy skrytykowali sposób udzielania koncesji mediom w Polsce.

Referatom przysłuchiwali się między innymi europosłowie: Marek Siwiec, Lena Kolarska-Bobińska, Marek Migalski i Bogusław Sonik.

Równocześnie na Placu Luksemburskim, przed Parlamentem odbywała się demonstracja, w której brały udział PiS, Solidarna Polska, Solidarność i liczne grono Polonii europejskiej z Anglii, Francji, Szwajcarii i Niemiec.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

czy bachmiński wie ?

2012-06-07 23:39:56
naczelny sąd administracyjny orzekł że krajowa rada radiofonii i telewizji słusznie nie udzieliła tv trwam koncesji na pierwszą platformę cyfrową gdyż rydzykowa fundacja lux veritatis odmówiła udostępnienia danych na temat swojej sytuacji finansowej . nawet jeżeli jest ona dobra - to skąd są pieniądze i ile. a jeżeli zła jak codziennie rydzyk mówi w radiu maryja, to skąd wezmą kasę na nadawanie. RYDZYK WPADŁ WE WŁASNE SIDŁA. CYGAŃSTWO MA KRÓTKIE NOGI(ostatnio nawet laskę). ale ja bym im dał koncesję na telewizję - po co robić z nich męczenników. ale bym zabrał koncesję na radio bo nie stosują się do przepisów, nadają reklamy za które przysługuje taryfa z dużo większą opłatą koncesyjną. pogadanki polityczne w radiu m (podobno kościelnym) to następne nadużycie. na razie rydzyk dostał mandat - zapłaciła posłanka sobecka, ale tak nie wolno.
prawo należy przestrzegać!

2012-06-08 11:26:01
prawo należy przestrzegać! i ta zasada musi dotyczyć wszystkich, w przeciwnym razie rodzi to układy mafijne (pranie pieniędzy), korupcyjne i patologiczne. Wystarczy aby zwolennicy tv Trwam przekonali Lux Veritatis do ubiegania się o koncesję według obowiązujących zasad dla WSZYSTKICH koncesjonariuszy.Nigdy nie będzie dobrego Państwa jeżeli będziemy naginać prawo! I tyle w temacie.
gnom

2012-06-08 13:50:33
Jeżeli fundacji każe się wykazać "zysk" to jest to nieporozumienie. Fundacja to nie biznes. Aktywa i pasywa wykazała wielokrotnie większe niż inne stające do przetargu stacje-krzaki.
pamietliwy

2012-06-08 22:47:55
rydzyk najpierw niech sie rozlicz z "cegielek ratujacych stocznie" bo poki co to jego biznes uratowaly a nie stocznie
sąd umył ręce

2012-06-10 20:47:43
Gdyby o.T.Rydzyk nazywał się Solorz ...
bbb

2012-06-11 22:06:26
czy pamietliwy dales chociaz zlotowke na owe cegielki ? Bo ja dalem i nie domagam sie rozliczenia.
PIK

2012-06-12 16:07:56
I znowu obciach!
maślak

2012-06-12 22:57:14
Bardzo ciekawe, co pisówa Krukowa ma w tej butelce (przedostatnie zdjęcie) . Niedawna historia w restauracji sejmowej, gdzie nawaliła się jak szpak ( może kruk) pozwala domniemywać, że nie ma tam wody mineralnej. Może pan Bachmiński miał szansę spróbować ? Wódka pita z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach ! Z właściwym sobie zaangażowaniem Rydzyk, król król eurosceptyków odwołuje się do ...Unii Europejskiej. Czemu nie interweniuje w Watykanie, może oni pomogą. A może wie, że tam nie ma szans, bo Watykan chroni tylko tych co, przekazują kasę do Banco Ambrosiano albo Banco Vaticano a nie do Fundacji Lux Veritatis.
REKLAMA