Felietony/Opinie

wtorek 01 listopada 2016 22:13:12

Zaproszenie dla Bochni od organizatorów Marszu NiepodległościZaproszenie dla Bochni od organizatorów Marszu Niepodległości

Z reguły nie podejmujemy tematów ogólnopolskich, wychodząc z założenia, że od tego są inni, a my skupiamy się na sprawach lokalnych. Jednak od każdej zasady są wyjątki.

Otrzymaliśmy maila od organizatorów Marszu Niepodległości, który jak co roku przejdzie przez Warszawę 11 listopada. I pewnie z powodów jak wyżej przeszlibyśmy nad nim do porządku dziennego (maili o podobnej tematyce otrzymujemy zresztą wiele), gdyby nie informacja, dołączona do zaproszenia:

"Program Marszu:
1. Zawiązanie zgromadzenia pod Rondem Romana Dmowskiego
2. Przemarsz
3. Hymn pod stadionem Narodowym
4. Przemowy Gości z Węgier, Francji, Wlk. Brytanii, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Finlandii,
5. Koncerty (jak zwykle niespodzianki - od patriotycznego rapu po punk)

Z ciekawostek, na czele marszu jechać będzie chorągiew husarska w pełnym uzbrojeniu.
Oczywiście będą grupy rekonstrukcyjne, od rycerstwa przez Narodowe Siły Zbrojne.
Nieodzownie Kombatanci.
Gigantyczna Flaga.
Więcej informacji zdradzimy niebawem.
Polecamy śledzić grupę Facebookową #IDĘ11

Niestety, szefową Facebooka w Polsce jest czynna działaczka Komitetu Obrony Demokracji, stąd też ich wydarzenia są tak mocno promowane przez portal, a od pół roku usuwane wszystkie strony i konta patriotyczne.
Wczoraj prawie wszyscy działacze z sekcji promocji dostali po 30 dni blokady na Facebooku, bo nadesłany państwu plakat rzekomo łamie regulamin portalu, propagując ustrój totalitarny, bądź stosując mowę nienawiści.
Kuriozum, nieprawdaż?"

Ponieważ tyle w Polsce mówi się o zagrożeniu dla wolności słowa i demokracji w ogóle, a zarzuty te podnoszą wyłącznie osoby, związane z poprzednio rządzącymi Polską ugrupowaniami, byliśmy w szoku, dostając takie info. Ci, którzy najwięcej mówią o wolności, sami ją tak bezceremonialnie łamią?

Zrobiliśmy szybki research sieci i co nam wyszło:

Sylwia de Wydenthal od marca 2014 roku pełni w Facebook'u funkcję Client Partner CEE, czyli partnera na Europę Środkowo-Wschodnią i w związku z tym jest także szefową polskiego Facebook'a. Od tego czasu część treści prawicowych czy patriotycznych w polskiej części Facebook;a jest zawieszana lub całkowicie blokowana, przykładem jest portal Prawy.pl, który przynajmniej trzykrotnie został wyłączony lub czasowo zawieszony. Ostatnio dwa tygodnie temu, za artykuł Doroty Korzenieckiej, ostrzegający przed niebezpieczną umową między polskim a norweskim rządem, która pozwoli na wydawanie dzieci z Polski norweskim rodzinom.

Ostatnio zarządcom Facebooka nie spodobało się hasło tegorocznego Marszu Niepodległości "Polska bastionem Europy", oraz plakat promujący to wydarzenie.
Plakat wyraźnie nawiązuje do wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Facebookowi to się bardzo nie podoba. Najpierw serwis usunął fanpage takich organizacji jak: Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny czy Ruch Narodowy. Teraz blokowani są już nawet ci, którzy zamieszczają tylko plakat zapraszający na Marsz Niepodległości.

Więcej: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/313532-nasz-wywiad-bosak-o-cenzurze-na-facebooku-to-patologia-portal-lamie-wolnosc-slowa-i-polskie-prawo?strona=1

Trudna rada - teraz i my musimy przyłączyć się do walki o wolność słowa, publikując zakazywany w wielu miejscach plakat.

Zobaczymy, co nam zrobią:)

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ha ha

2016-11-02 04:34:08
Szukają frajerów.
klinga

2016-11-02 07:52:02
a ty nie frajer - na marsze kodziarzy łazisz, nie?
Polak

2016-11-02 08:08:52
Z tego wniosek, że zamiast ,,pejsobuka'' należy promować inny portal !
kjlinga

2016-11-02 08:56:19
problem w tym, ze pejsobuk ma teraz nieograniczone niczym możliwości i lewacy zrobili z niego narzędzie do walki politycznej
precz

2016-11-02 13:03:29
Turcja zaprasza KOD?
Madzia

2016-11-02 13:14:05
Zrobił się rwetes wokół tej sprawy, larum podniosły niektóre media, interweniowała minister cyfryzacji i pejsobuki zaczynają się wycofywać rakiem z zastosowanej cenzury. Czyli jednak można
ha ha

2016-11-02 16:32:58
Nie łaże i nie pójde widziałes mnie tam? Sprzedawczyków trzeba tępić .Podpisujesz się klinga a tępyś jak but więc nie obrażaj honoru samuraja.
cyt.

2016-11-03 08:24:12
Grupa rekonstrukcyjną zapewne miała na myśli Krzyżaków i polskich kontynuatorów ich myśli politycznej oraz zwolenników ich metody "nawracania mieczem" czyli NSZ. Rekonstruktorom proponuje odtworzenie scen z 4 faktów historycznych. -1.Wykonanie wyroku śmierci przez oddział AK na naczelnym komendancie NSZ Nakoniecznikowie , zgodnie z rozkazem najwyższego dowództwa AK . -2. Zamordowanie w maju 1945 w Przeborzu przez oddział NSZ dowodzony przez "Żbika" 9-ciorga Żydów , ktorzy przeżyli Holocaust( w tym kobiet i dziecka). 3.Zamordowanie w czerwcu 1945 w Gawrychowie k.Łomży 6-osobowej rodziny działacza ludowego Rybinskiego ( w tym jego żony i małych dzieci) -4.Ucieczka do Monachium bandytów NSZ z Brygady Świętokrzyskiej, ktorzy od grudnia 1944 r aż do końca wojny wojowali przeciwko Armii Radzieckiej (ktora ma główny udział w pokonaniu Hitlera w Europie ) oraz polskim oddziałom partzanckim , ktore współpracowały z nią militarnie . Nawet dowództwo AK nie tolerowało NSZ za to że oni przez ostatnie pół roku wojny walczyli ramię w ramię z niedobitkami hitlerowskiej SS, korzystając z hitlerowskiej aprowizacji(!) czyli sprzętu, uzbrojenia, zakwaterowania. /////////// /////////// /////////////// //////////////// //////////////// Dzięki takiemu pojmowania historii przez współczesnych narodowców cały ten skądinąd wzniosły nurt w polskiej myśli politycznej jest traktowany jako niebezpieczna ekstrema, reprezentowana na ulicach przez kiboli.
Andrzej

2016-11-03 10:48:46
Czy pan prezydent poprowadzi marsz czy uczy się hebrajskiego i wyjedzie walczyć z Palestyńczykami w Izraelu? W tamtym roku sobie o marszu zapomniał.
Do cyt.

2016-11-03 13:12:02
NSZ zrobiła bardzo słusznie. Na zdrajcach wykonuje się wyroki śmierci. Żydzi także zdrajcami byli i wyroki śmierci im sie należały. Podobnie jak sowietom, którzy przynosili nam kolejne zniewolenie i aprat terroru. Jak tego nie pojmujesz to zapisz sie kurs paszteciarski, może tam znajdziesz swoje powołanie bo pisanie po internecie jakoś ci słabo wychodzi.
inny do cyt

2016-11-03 13:44:23
poczytaj sobie poważne źródła o śmierci "Kmicica", a nie cytuj podręczników dla sekretarzy PZPR. Wyrok na niego wydała nie AK, a szef wywiadu NSZ Otmar Wawrzkowicz. Posłużył się tego ludźmi "Toma". Mówi ci to coś?
klinga

2016-11-03 13:46:26
Andrzejku - lecz się na nogi, bo na głowę już za późno
ja

2016-11-03 23:35:43
Brawo Marsz Niepodległości!
Madzia

2016-11-04 15:17:37
Zdecydowalam się jechać. jak sa inni chętni to zapraszam na krakowski dworzec,.
Do Klinga

2016-11-04 20:04:44
Popatrz Klinga do czego doszło. Mimo śpiewania hymnu przez kilka lat PiS stanęło w tym samym szeregu co PO, KODziarze, Nowoczesna … ten sam obóz zdrady i zaprzaństwa. Te same dziuby umoczone w unijnej, lewackiej melasie. Kaczyński jak Gierek robi Polakom dobrze za pożyczane pieniądze. Duda pilnuje by w Polsce nie urósł antysemityzm, a PiSowi wyrastają pejsy jak Unii Wolności. Co za zgryzota.
Do ,,do Klnga''

2016-11-05 07:40:54
Lecz się , Polska potrzebuje zdrowych OBYWATELI !!!
REKLAMA