Felietony/Opinie

czwartek 28 listopada 2013 22:37:33

Protest przeciw próbie indoktrynacji maturzystówProtest przeciw próbie indoktrynacji maturzystów

Lawinę komentarzy wywołała sprawa wykorzystania w czasie próbnej matury z języka polskiego tekstów, które wyszły spod pióra Zygmunta Baumana, oficera KBW, czynnego uczestnika zwalczania konspiracji niepodległościowej po zakończeniu II wojny światowej oraz akcji sowietyzacji Polski. Na pocztę mailową „Czasu” przyszedł protest, wystosowany przez  Komendą Główną Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej z Łodzi. Ponieważ sprawa ma wymiar uniwersalny, publikujemy go w całości.

„Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym, Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski.”

Marszałek Józef Piłsudski

Protest

Komenda Główna oraz Naczelna Rada Strzelecka Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej wyrażają stanowczy protest wobec zastosowania tekstu Zygmunta Baumana w teście z języka polskiego w czasie próbnej matury w listopadzie 2013. Domagamy się pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiadających za tak haniebny czyn.
Zygmunt Bauman, w latach 1945-53 oficer Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czynnie zwalczał polskie podziemie niepodległościowe, stawiające opór sowietyzacji i komunizacji Polski. Do dziś ten stalinowski oprawca w żaden sposób nie tylko nie przeprosił i nie wyraził skruchy za swoje zbrodnicze działania, ale dalej próbuje relatywizować nie tylko swoje postępowanie, ale także czyny powołanego przez Rosję Sowiecką, całego aparatu represji, opartego o NKWD i podległe mu polskie formacje kolaboranckie, jak np. UB czy Informacja Wojskowa. Proces eliminacji polskich elit niepodległościowych, w którym czynny udział po zakończeniu II Wojny Światowej brał Zygmunt Bauman, choć do dziś nie został właściwie rozliczony przez III RP, jest już na tyle ujawniony i udokumentowany, że nie pozostawia żadnej wątpliwości w kwestii jego nie tylko moralnej, ale i prawnej oceny. W tym kontekście użycie „utworu” p. Baumana jako materiału do analizy dla polskich maturzystów uważamy za wyjątkowo obraźliwe i uwłaczające dla wszystkich polskich bohaterów, którzy na przestrzeni całego wielowiekowego istnienia narodu polskiego walczyli o jego istnienie, wolność i suwerenność.  

W roku 150-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w obliczu nadchodzącej w przyszłym roku 100-tnej rocznicy czynu legionowego, zdecydowanie protestujemy przeciwko stawianiu za wzór czy autorytet polskiej młodzieży zdrajców i prześladowców polskich patriotów. Osób, które nie tylko nigdy nie wyrzekły się swoich zbrodni, i za nie choćby nie przeprosiły, ale które czynnie popierają dzisiaj działania będące w swej istocie zwalczaniem polskości i patriotyzmu.  

Celem każdego narodu i państwa powinno być takie kształtowanie własnej młodzieży, aby zdawała ona sobie sprawę z wartości niepodległości i suwerenności, aby była przygotowana do pracy i ewentualnego poświęcenia na jej rzecz. Stawianie młodzieży za wzór takich kreatur jak Zygmunt Bauman, może być odebrane wyłącznie jako świadome działanie na szkodę Niepodległej Rzeczypospolitej.

Polegli Żołnierze Niepodległej przewracają się w grobach!

W imieniu Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej
Komenda Główna
mł. insp. ZS Paweł Wasążnik – Komendant Główny
st. insp. ZS Marek Olczyk – Szef Sztabu
st. insp. ZS Eugeniusz Szczepański – członek KG ZSR

Członkowie Naczelnej Rady Strzeleckiej ZSR
st. kompanijny ZS Eligiusz Wirwiński
kompanijny ZS Andrzej Pocztański
st. sierż. ZS Jan Giefert
sierż. ZS Beata Olczyk
sierż. ZS Jakub Grobelski

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Berdet

2013-11-29 11:52:59
Bauman to komumista żydowskiego pochodzenia, który powinin gnić w więzieniu. Powodem tego, że tak nie jest pozostaje fakt dalszej okupacji naszego kraju przez władzę niepolską - obcą która do szkół wpycha teksty tego rodzaju komunistycznych kreatur. Ale i Piłsudzki żadnym bohaterem nie był. To tylko kreowanie jego fałszywej legendy przez lewicowców narodowych. Piłsudzki sam pracował dla niepolskich wywiadów i w cale to nie takie pewne, że robił to dla naszego dobra. Takie przedstawianie sprawy jest bardzo płytkie i być może fałszywe. Poza tym Piłsudzki żadnym bohaterem nie był. Jak wybuchła wojna z Sowietami w 1920 roku to złożył urząd i się pożegnał bo myślał, że to koniec. To inni generałowie przeważyli tą wojnę na naszą korzyść w tym polski wywiad który rozszygrował sowiecie rozkazy. Piłsudzki w tym towarzystwie wypada bardzo blado. Jego wielkość to dmuchana legenda. Kto ją dmucha? Z pewnością i Ci którzy zezwolili mu na to by w zaborach mógł tworzyć legiony. Kto to był? Bardzo ciekawe pytanie z zapewne także z bardzo ciekawą odpowiedzią.
kolo

2013-11-29 16:01:38
Berdet nie bredź. A poza tym Piłsudski pisz przez "s"
Berdet

2013-11-29 18:52:05
Takie są fakty. Piłsudski to dmuchana legenda. Historia o Ziuku bohaterze jest naciągana. Nie znaczy to, żeby go odsądzać od czci i wiary ale stawianie mu pomników jest nieporozumieniem. Kto chce niech sprawdzi. Kto nie chce niech wierzy w mity.
czerwona zaraza wraca ?

2013-11-29 21:30:34
Piłudski nie,Okulicki nie, Dmowski też pewnie nie, więc zostaje nam tylko - Bauman.
do poprzednika

2013-11-29 22:47:21
dobrze piszesz - nam nie trzeba wroga z zewnątrz, sami się zagryziemy. A najbardziej kąsać będą ci, którzy dążą do wyśmiania i zbeszczeszczania wszystkich naszych dotychczasowych autorytetów. W swoim chorym mniemaniu sadzą, że działają w imię dążenia do prawdy, a są tylko żałosnymi marionetkami w rękach tych, którym zależy na tym, by Polak Polakowi do gardła skakał
Milo

2013-11-30 10:46:24
Pierwszy problem to taki kto te autorytety podsuwa i w nie dmucha. Druga sprawa - ktora może szokować - to sugestia, że prawda jest mniej ważna od tzw. autorytetów, które bardzo często są dmuchane na zamówienie polityczne np. komuszki dmuchają w Baumana - żydowskiego komucha, a np. PiS dmucha w Piłsudskiego - tchórza z czasów wojny w 1920 roku. Mimo, że prawda o nich jest bardzo smutna to jednak przegrywa z zamówieniem politycznym. I właśnie dlatego Polacy dokonują złych wyborów bo są potwornie okłamywani, manipulowani i karmieni fałszywymi autorytetami. Tylko prawda może nam pomóc, a kreowanie autorytetów wystruganych z banana i na potrzeby wyborów dla gupiego elektoratu prowadzi do jeszcze większej katastrofy - umysłowej także.
"znaj proporcje mocium panie"

2013-11-30 18:24:27
Prawdziwe autorytety nie podsuwa nikt. Ich życie i dokonania lokują ich w pamięci narodów na trwałe. Podsuwani są jedynie tacy jak Bauman. Taki jak on zawsze będzie nikim i w pamięci naszej miejsca nie zajmie, co najwyżej jako zbrodniarz. W negatywnej ocenie Marszałka J. Piłsudskiego bardzo proszę o wstrzemięźliwość. Proszę tego nie robić w oparciu o przeczytaną jedną książkę, na podstawie epizodu do dziś różnie interpretowanego przez historyków. Nie do końca tak było. Poza tym bolszewicy nie znaleźli się przypadkowo pod Warszawą. Przyszli tam za Polskim wojskiem spod Kijowa, bo niepodległościowy zryw Ukraińców pod wodzą sprzymierzonego z Piłasudskim Petlurą nie udał się. Trzeba dużej niewiedzy lub złej woli by nazywać Marszałka J.Piłsudskiego tchórzem. Jeżeli nawet generałowie, Rozwadowski i Sikorski byli autorami planu obrony Warszawy to ja pytam pod czyim dowództwem oni walczyli, kto stworzył armię polską jak nie J. Piłsudski. Jako młodzi ludzie oni i L. Okulicki, późniejszy generał, do kogo dołączyli, jak nie do J.Piłsudskiego. Przykro, że w temacie o zbrodniarzu trzeba przybliżać postać jednego z nawiększych Polaków. Marszałek Józef Piłsudski to chluba i własność Narodu Polskiego (nie którejkolwiek z parti).
wygibus

2013-11-30 20:25:08
sam bełkot pseudo patriotów
Szlag cię trafia ?

2013-12-01 08:31:49
To dobrze !
Bitwa 1920 – w pigułce

2013-12-01 22:51:46
Piłsudski kompletnie stracił głowę, przestraszył się, złożył dowództwo na ręce Wincentego Witosa i pojechał w okolice Rabki pożegnać się z rodziną - formalnie jeszcze kochanką, Aleksandrą Szczerbińską (Jego pierwsza żona zmarła dopiero w 1921) i dwiema córkami; wrócił (wg. Jego własnych pamiętników): "...gdy nad Wieprzem cichły już działa". To gen.Tadeusz Rozwadowski, szef Sztabu, nie tylko był autorem planu Bitwy Warszawskiej (słynny "Rozkaz Nr 10.000"), ale pod nieobecność Piłsudskiego przejął całkowicie osobiste dowodzenie. Rozwadowski wrócił do Polski w najtrudniejszym momencie wojny z bolszewikami. Polacy znajdowali się w bezładnym odwrocie, a w dowództwie szerzyły się defetystyczne nastroje. Powierzenie Rozwadowskiemu 22 lipca 1920 roku stanowiska szefa Sztabu Generalnego było jednym z punktów zwrotnych w wojnie. To geniusz Rozwadowskiego, niesubordynacja bolszewików, złamanie już wcześniejsze szyfrów Armii Czerwonej przez porucznika Jana Kowalewskiego, zdobycie przez kaliski 203. Pułk Ułanów jednej z dwóch radiostacji, służących Rosjanom do łączności z dowództwem, odrobina szczęścia oraz opatrzność, spowodowały, że bolszewicy ponieśli klęskę. Piłsudzki nie dowodził. Nie było go – miernoty. Po bitwie Piłsudski natychmiast pojawił się pod Warszawą, by odbierać laury. Po roku 1926 gen. Rozwadowski został najprawdopodobniej (gen.Włodzimierz Zagórski na pewno!) zamordowany przez "sanatorów" – najprawdopodobniej otrucie. Zwycięzca w Bitwie Warszawskiej nie ma pomnika, symboliczny grób we Lwowie jest pusty. Jedynym śladem Jego chwały jest umieszczona na konkatedrze pw.Matki Bożej Zwycięskiej na praskim Kamionku tablica z tekstem: DOWÓDCA OBRONY LWOWA 1918-1919, SZEF SZTABU GENERALNEGO I TWÓRCA ZWYCIĘSTWA ORĘŻA POLSKIEGO W 1920 ROKU, ARESZTOWANY PO ZAMACHU MAJOWYM W 1926 R. WIĘZIONY PRZEZ ROK BEZ AKTU OSKARŻENIA W WILNIE, GDZIE ODEBRANO MU ZDROWIE. To dzięki Niemu - ORAZ wysiłkowi setek tysięcy żołnierzy i oficerów - Polska i Europa zostały ocalone. Dzięki Rozwadowskiemu i Polakom. I nie kłamcie, że było inaczej. Piłsudskiego w tym towarzystwie nie było!
brawo

2013-12-02 09:24:13
W takim razie Piłsudski musiał być "agentem" Stalina, nie wiedział tylko, że gen.Tuchaczewski, fako agent Trockiego da Polakom wygrać bitwę warszawską, za co zapłacil życiem parę iat później.
Ziuk jak Bolek?

2013-12-02 16:23:38
Być może. Sowieckie archiwa mimo przecieków są obecnie zamknięte na cztery spusty. Ale agenturalne powiązania Piłsudskiego (z Austrią czy Japonią) są powszechnie znane. Bardzo ciekawe są kulisy tej działalności.
wróćmy do sedna tematu

2013-12-02 18:27:08
A z jakim wywiadem wspópracował ten "dziadziunio" ze zdjęcia powyżej, z Mossadem ? Co on może "przekazać" naszej młodzieży ?
...

2013-12-02 21:51:18
Nad Baumanem nie ma co dyskutować. Tacy jak ten dziadziunio już dawno powinni być wbici na pal - jak to praktykowali nasi przodkowie za dobrych czasów. Ale co dziwi to kreowanie tu na autorytet Ziuka który od Baumana daleko mógł nie stać bo to, że Rozwadowskiego zamordowali piłsudczycy to graniczy z pewnością. Pytanie czy zlecił im to sam Piłsudski czy sami wyskoczyli z taką inicjatywą?
skoro nie masz pewności

2013-12-03 10:05:50
"Nie sądź, a nie będziesz sądzony"
Co ty bredzisz?

2013-12-03 21:54:42
Co ty za brednie tu wypisujesz o tym nie sądzeniu. A niby dlaczego? Piłsudski był lewakiem, ateistą, politycznym bandytą powiązanym z różnymi agenturami. Jego gadanie o niepodległości o niczym nie świadczy. Wówczas takie słowa wypowiadał każdy Polak. Piłsudski nie był wybitny. Jego wielkość jest dmuchana. Dmucha i dmuchała w niego masoneria warszawska. Dlaczego? Mimo, że Ziuk sam masonem nie był to jednak woleli dorabiać legendę lewicowemu Ziukowi bo był przeciwwagą dla Dmowskiego. Więc do dziś wciskają ludziom kit o Ziuku bohaterze, o Ziuku geniuszu itp. Bitwę Warszawską zrobił Rozwadowski a nie ZIUK - Ziuk zdezerterował - za co powinien zostać ukarany. ale ludzie łykają te kłamstwa bo sie je oficjalnie przedstawia. A pochowek na Wawelu wymusiła jego banda sanacyjna, która zagroziła kościołowi, że będzie brała wszystkich kleryków do wojska. I kościół - niestety - się zgodził. Historia Polski jest w wielu miejscach do przepisania na nowo. I to trzeba zrobić.
sam jesteś lewakiem

2013-12-04 18:21:25
Coś się tak przpieprzyl do Piłsudskiego ? Napisz lepiej kto ciebie "dmucha" w twym nadęciu. To chyba sprawa przodków o których wspomniałeś wyżej, a którzy są zapewne z tego samego pnia co przodkowie Baumana, czyli z - chazarskiej dziczy.Pisz swoją "nową" historię Polski (już takich przed tobą było kiilku) tylko nie na tym forum bo tutaj temat jest inny.
ha,ha

2013-12-04 21:09:33
I wyszło szydło z worka !
...

2013-12-05 23:50:32
Liczą się fakty a nie wydumane przekonania politycznych marketingowców, którzy dmuchają w Ziuka. To dezerter Piłsudski był lewakiem z tym, że narodowym i tym różnił się od komunistów. Brak Ci argumentów to wypisujesz obraźliwe inwektywy - jak każdy który historii po prostu nie zna lub nią manipuluje.
jurek

2013-12-06 04:35:27
kto wpuscił do polski tego starego komucha
nie fantazjuj

2013-12-06 16:37:56
Zwyczajnie trzymaj się tematu.
polecam lekturę Baumana

2013-12-06 23:07:08
Gorąco polecam książki Bauumana, bo widzę, że nie macie Państwo pojęcia o czym piszecie i o kim. Zygmunt Bauman - światowej sławy socjolog, wybitny filozof, eseista. Zycie na przemiał, Nowoczesnośc i zagłada, Razem osobno czy Szanse etyki w zglobalizowanym świecie, to pozycje które z całą peqwnością nie zaszkodza naszej młodzieży tak jak czyni to wiecznie trwająca wojna polsko-polska i ciągłe szukanie wrogów. I jeszcze jedno korzystanie z jego obserwacji i analiz społeczeństwa nie jest tożsame z uznaniem samego Baumana za wzór etyczny. Nie mam wiedzy by dyskutowac na temat jego życia z ubiegłego stulecia, ale jak stosuję twierdzenie Pitagorasa, to tez nie jestem zainteresowana jakim był człowiekiem....
do wychowanych na Baumanie

2013-12-07 09:47:33
Bauman kiedy stosował "twierdzenie" Lenina czy Stalina też nie zastanawiał się co to za ludzie. Tacy uniwersalni "filozofowie" powodują, że świat podejmuje utopijne ideologie a ich wprowadzanie kończy się jedynie zbrodnią. Gdyby Pitagoras nie sformułował swojego twierdzenia zrobiłby to ktoś inny ( nikt nie neguje twierdzenia ani jego twórcy). Bez Baumana zwyczajnie się obejdzie. To taki sam czerwony filozof jak Leszek Kołakowski, z podobnym "dorobkiem" .Mnie interesuje nazwisko konkretnego człowieka który zdecydował o sięgnięciu po wymysły Baumana, ten ktoś pewnie niczego innego nie czytał.
I tego dotyczy protest

2013-12-12 11:31:03
Tak się ma w głowie, jak powyzej, gdy się czyta Baumana.
i tego dotyczy protest

2013-12-14 19:23:30
Było powyżej, zrobiło się poniżej, teraz znowu jest powyżej. Wniosek : czyrających Baumana jest więcej.
REKLAMA