Artykuły

Pełna mobilizacja

Jako dziecko widziałam archiwalny film o plebiscycie w sprawie Górnego Sląska w roku 1921. Niemcy, ściągający swoich rodaków urodzonych na Śląsku z najdalszych stron. Niemcy prowadzący pod rękę do urny niedołężne staruszki. Dźwigający nosze z chorymi aby ci mogli zagłosować. Wtaczający po schodach ludzi na wózkach inwalidzkich. Pomijając złowrogi dla Polski kontekst tamtych wydarzeń, to pozostaje podziw dla germańskiej organizacji. Pełna mobilizacja!

Polska potrzebuje dziś zmiany jak kania dżdżu. Potrzebuje przeciągu, który przewietrzy ten stęchły układ, a wielu jego uczestników zawieje wprost przed wymiar sprawiedliwości.

Niech odejdą do przeszłości te wszystkie panie POsłanki, które tek ochoczo wyrzucają na śmietnik swój niegdysiejszy, pierwszokomunijny wianek, chcąc się za wszelką cenę przypodobać się lewackim nurtom rządzącym dziś w Europie. Ci panowie POsłowie zapominający, że kiedyś byli ministrantami, w nadziei, że Unia ich przytuli i w jej służbie staną się prawdziwymi „tłustymi misiami”. Że zostawią za sobą całe to „państwo teoretyczne”, albo „cały ten syf”, „szambo”, „folklor” i „ciemnogród”, razem z ludźmi, którzy „są bardziej niż beznadziejnie głupi ”. Zostawią nas oskubanych ze wszystkiego, nawet z tego w co wierzyliśmy od urodzenia i co wyznaczało sens naszego życia. I bezradnych, jak robotnicy w Mielcu i Świdniku.

Zostawią nam lasy otoczone, jako prywatna własność, drutem kolczastym, do których, kto wie? może w ramach polityki równości nowi właściciele będą wpuszczali tylko małżeństwa jednopłciowe i ich potomstwo urodzone przez surogatki?

A ci panowie i panie z PSL, dokonujący „cudów nad urną”, natchnieni przez ducha… sorry, przez spirytus? Apage!
Powiedzieć, że Bronisław Komorowski jest symbolem tego okładu to mało. On jest gwarantem jego trwania, a zarazem zakładnikiem. Można by długo o urzędującym prezydencie: o WSI, zachowaniu przed i po katastrofie smoleńskiej, ustawie emerytalnej, rożnych „bulach” pana prezydenta pozbawiających wszelkiej „nadzieji”, skakaniu po „podeście do podawania dokumentów” jak wmawiała nam GW, a naprawdę po najważniejszym krześle w japońskim parlamencie, etc,ect.

Dla mnie jednak najbardziej charakterystyczne są dwa wydarzenia z kampanii wyborczej pana prezydenta, a więc z ostatnich tygodni. Obydwa mają swoją głębszą symbolikę. Pierwszy to wiec wyborczy BK w Rzeszowie, na który wdarł się nieproszony gość i nuże wykrzykiwać coś niepochlebnego pod adresem Miłościwie Nam Panującego! Ochrona szybko sprowadziła go do parteru i – zakleiła usta plastrem….

Drugi incydent wydarzył się na drugim końcu kraju. Oto Bronisław przybył swoim bronkobusem na otwarcie budowy obwodnicy miasta. Budowy fikcyjnej, na którą spędzono maszyny, jeżdżące za plecami pana prezydenta bez sensu w te i we wte. Pan burmistrz Inowrocławia wylewnie dziękował BK za tę obwodnicę, a w tle widać było szambiarkę udającą maszynę drogową. Następnego dnia wszystko zniknęło tak nagle jak się pojawiło…

Polska to patiomkinowska wioska, ale kto ośmieli się powiedzieć o tym głośno, temu zakleimy usta!

Potrzebujemy zmian jak kania dżdżu. Dlatego zagłosuj w niedzielę na Dudę, a jak będzie trzeba to i za dwa tygodnie również. Zagłosuj na Dudę nawet jeśli masz Maciarewicza za oszołoma, Kaczyński Cię wkurza, a kierunek jaki obrał nasz bocheński PiS uważasz za chybiony.

Bez tego nic się nie zmieni, będziemy dalej brnąć w ten absurd. Bo, z całym szacunkiem dla innych kandydatów, zwłaszcza dla Pawła Kukiza, nie mają oni mocy aby popchnąć do przodu statek pt. Polska.

Zagłosuj sam i podpowiedz rodzinie, znajomym, kolegom. W drodze do urny „weź pod rękę babcię swą” (przypominając aby zabrała dowód), a schorowanego sąsiada podwieź swoim samochodem.

Jak mówi prof. Zybertowicz, zamiana wątpliwej marki „Bronko” na nową „AnDu” może się udać! Tak jak zmiana powiodła się jesienią choćby w Gminie Bochnia.

Wypowiedz swoje zdanie!

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Śledź komentarze przez RSS.

Prosimy o kulturalne wypowiedzi na temat.

W komentarzach dostępne są tagi HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*Wymagane pola